Rajskie plaże w Tajlandii. Przyciągają turystów z całego świata

Przejrzysta i kryształowa woda o nierealnym  wręcz kolorze lazuru. Dumnie prężące swoje wdzięki palmy niespiesznie przechylające się na boki. Drobny niczym mąka biały piasek, który sprawia że plaża wydaje się nie mieć końca. Do tego hamak, który jest idealnym miejscem na wypoczynek i mała szklaneczka kolorowego napoju przyozdobiona parasolką. A z pobliskiej knajpki, woda roznosi dźwięki muzyki Boba Marleya.  Raj? Pewnie, że raj! Raj w Tajlandii.

Znane na całym świecie tajskie rajskie plaże, przyciągają żądnych bajkowego odpoczynku turystów z całego świata. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Dla tych, którzy odpoczywają w ciszy i spokoju proponują znajdujące się na uboczu resorty z relaksem typu spa i słynnym tajskim masażem; dla tych którzy lubią imprezy – całonocne zabawy przy świetle księżyca; dla tych którzy szukają pięknych miejsc stworzonych przez Naturę oferują jedne z najpiękniejszych plaż na Ziemi; dla tych którzy uwielbiają nurkować – koralowce, kolorowe rybki i cały podwodny świat, który czeka, by go eksplorować i oglądać. Tajskie wyspy, nie dość, że rajskie to dają możliwość wypoczynku na wszystkie możliwe sposoby.

11 (1)

Plaże, a może w tym wypadku bardziej właściwym byłoby określenie tajskie wyspy znane są na całym świecie. Nie raz i nie dwa, poruszały wyobraźnię największych na świecie reżyserów filmowych. Gościły hollywoodzkie gwiazdy, były bajkową wręcz scenografią dla słynnych w kinematografii scen. Wybierzmy się więc na spacerów wzdłuż najbardziej znanych na świecie tajskich plaż, zobaczmy z czego słyną, co oferują i jak można na nich wypocząć…

Ko Tapu, czyli wyspa Jamesa Bonda

W 1974 roku, czyli w czasach kiedy to przystojny Roger Moore wcielał się w postać agenta Jej Królewskiej Mości, wyspa Ko Tapu stała się siedzibą (a może bardziej kryjówką?) Francisco Scaramanga, czyli czarnego charakteru w filmie pod tytułem „Człowieka ze złotym pistoletem”. Oczywiście wybór nie był przypadkowy. Zatoka Phang Nga zachwyca wystającymi znad oceanu formacjami wapiennymi, w których woda wyżłobiła jaskinie. To właśnie jedna z tych jaskiń okazała się być idealną kryjówką dla przeciwnika Jamesa Bonda. Od tego momentu, wyspa nazwana została imieniem Jamesa Bonda, a lokalnej nazwy używają dzisiaj jedynie Tajowie.

Z rurką pod wodę

Amatorzy snurkilngu/nurkowania powinni się wybrać na Ko Tao, wyspę uznawaną za jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania na świecie. Podwodny świat kolorowych rybek i koralowców, skał i roślin stoi otworem i dla tych początkujących, i dla tych już bardziej zaawansowanych nurków. Szkół nurkowania jest mnóstwo, ceny są co najmniej przystępne – pozostaje się cieszyć nowym zajęciem i relaksować podglądając podwodny swiat. A miłośnicy mocniejszych wrażeń pod wodą powinni poszukać rekina rafowego, niegroźnego dla człowieka, ale jednak rekina!

4

Plaża z Leonardo DiCaprio w tle

„Niebiańska plaża” w reżyserii Alexa Gardlanda wydaje się być najbardziej znanym filmem kręconym na tajskim wyspach. Richard – główny bohater grany przez Leonardo DiCaprio, dociera na tytułową niebiańską plażę. Otoczona lazurową wodą, wysokimi wapiennymi klifami plaża zyskała miano jednej z najpiękniejszych w Tajlandii. Zazwyczaj mówi się, że jest zachwycająca, oszałamiająco piękna i mimo dzikich tłumów turystów naprawdę warta zobaczenia. Oczywiście, głównie za sprawą licznych fanek Leonardo DiCaprio i miłośników filmu z jego udziałem wyspa nie jest już oazą ciszy i spokoju, ale mimo to nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. Nutki tajemniczości dodaje również fakt, że na plażę można się dostać jedynie łodzią z wyspy Phi Phi.

Księżycowa impreza

Na wyspie Ko Phangan zbliżająca się pełnia księżyca oznacza tylko jedno – zabawę! Całonocną imprezę, połączoną z tańczeniem z ogniem i innymi atrakcjami. Po raz pierwszy Full Moon Party zorganizowano w 1985 roku i od tego czasu przyciągnął miliony turystów w całego świata spragnionych niekończącej się imprezy w otoczeniu pięknej plaży w blasku księżyca. Niestety, sława Księżycowej Imprezy to nie tylko dobra zabawa, ale również impreza zwiększonego ryzyka (zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo i legalność dostępnych środków odurzających) i warto o tym pamiętać wybierając się na księżycową imprezę. Jednak przy zwiększonych środkach ostrożności, impreza na plaży  to z pewnością niezapomniane przeżycie. Drodzy Imprezowicze – kierunek Tajlandia ,Ko Phangan!

9

Niezależnie jednak czy wymarzonym urlopem dla Ciebie jest pełny wrażeń czas czy wolniej i spokojniej upływające dni, na urlop zawsze warto wybrać się na tajskie wyspy. Zachwycają one od lat i pewnie przez wiele, wiele kolejnych będą czarować miłośników piasku, plażowania i kąpieli w kryształowej wręcz wodzie. Hmm… kto jest chętny na drinka z parasolką na hamaku?