Niewielu potrafi oprzeć się urokowi Włoch - to skarbnica europejskiej cywilizacji i mieszanka malowniczych pejzaży. Każdy region ma własny, niepowtarzalny charakter, zabytki, przyrodę, kuchnię, obyczaje i temperament.

Włochy spełnią także oczekiwania każdego miłośnika sportów zimowych. Są tu nartostrady dla początkujących i atrakcje narciarskie dla dzieci, zarówno czarne trasy zjazdowe, jak i wyznaczone miejsca do freeridingu.

Włochy to także wymarzone miejsce dla miłośników doskonałej kuchni. Tutaj – w regionie Dolomitów – spotykają się tradycje kulinarne wielu regionów, a każdy słynie z pysznych specjałów. Tylko tu pizza, makaron i wędliny smakują tak wybornie. Do tego lampka czerwonego lokalnego wina i... la vita e bella!

Wysokie szczyty włoskich Alp zachwycają każdego, kto je zobaczy.Wśród ulubionych pasm narciarzy królują Dolomity. Najwyższym szczytem jest Marmolada – liczy 3342 m n.p.m. W 2009 r. tę część Alp wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Sycylia

Sycylia

Przygotuj się na dużo słońca, piękne plaże, wulkaniczne krajobrazy i tajemnice zaklęte w antycznej architekturze. Sił na zapoznanie się z tym bogactwem wrażeń doda przepyszna kuchnia łącząca tradycje greckie, włoskie, arabskie i hiszpańskie.

Zobacz więcej
Górny Adriatyk

Górny Adriatyk

Pas północnego wybrzeża Adriatyku, ciągnący się od portu w Trieście aż po Wenecję, to najbliższe ciepłe morze z gwarancją dobrej pogody w czasie urlopu. Wody Adriatyku mienią się mnóstwem odcieni niebieskiego – lazurowe zatoki, błękitne wody przybrzeżne i granatowe morze na horyzoncie. Jeśli dodacie do tego srebrzyste piaszczyste plaże, łagodnie opadające do morza, otrzymacie miejsce wprost wymarzone zarówno na romantyczny wypad we dwoje, szalony tydzień z przyjaciółmi, jak i na beztroskie rodzinne wakacje.

Zobacz więcej
Liguria

Liguria

Liguria to przybrzeżny rejon z zacisznymi plażami, malowniczymi miasteczkami i skalistymi zatokami. Gaje oliwne i winnice sięgają aż do morza, a zatoki urozmaiconej linii brzegowej tworzą wyjątkową scenerię. Stolica kraju – Genua – jest największym portem we Włoszech. W całym regionie panuje przyjazny klimat - słońce świeci tu nawet w zimie.

Zobacz więcej
Toskania

Toskania

Smukłe cyprysy, delikatne, niemal falujące wzgórza porośnięte winoroślami oraz małe wioski umiejscowione na ich szczytach, oświetlone pięknym, miękkim światłem zachodzącego słońca – to krajobraz, który na zawsze zostaje w pamięci. Z kolei toskańskie miasta, takie jak Piza czy Florencja, należą do najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc na świecie.

Zobacz więcej
Południowy Tyrol

Południowy Tyrol

Słońce świeci tu ponad 300 dni w roku. Ale nie tylko ze względu na rewelacyjną pogodę warto w Południowym Tyrolu zaplanować zimowe ferie. I to całą rodziną! Południowy Tyrol to region zupełnie wyjątkowy.

Zobacz więcej
Kalabria

Kalabria

Rozliczne większe i mniejsze zatoki z białym piaskiem, krystaliczna woda Morza Tyrreńskiego i przypominające Karaiby długie, piaszczyste plaże nad Morzem Jońskim. W głębi lądu wzniesienia pogórza apenińskiego ze szczytami Sila na północy i Aspromonte na południu, parki narodowe, gęste lasy i skarby kultury z różnych epok – wszystko harmonijnie scalone w jedno z typowo południowowłoskim urokiem.

Zobacz więcej

Tyrol Południowy

Słońce świeci tu ponad 300 dni w roku. Ale nie tylko ze względu na rewelacyjną pogodę warto w Południowym Tyrolu zaplanować zimowe ferie. I to całą rodziną! Południowy Tyrol to region zupełnie wyjątkowy.

Zobacz więcej