Loading...Loading...

Niezależnie od miejsca wypoczynku, na wszystkich gości czekają z otwartymi ramionami serdeczni i życzliwi gospodarze. Turystów urzekną węgierskie krajobrazy, tamtejsze zwyczaje ludowe i historyczne zabytki, a prawdziwą rozkoszą dla podniebienia będą tradycyjne węgierskie dania i napoje. Urlop na Węgrzech z pewnością przypadnie do gustu każdemu.

World map

Węgry to państwo o ciepłym umiarkowanym klimacie położone w Europie Środkowej. Kraj ten słynie z kąpielisk termalnych, smacznej kuchni i pysznego wina. W trakcie pobytu na Węgrzech koniecznie trzeba zobaczyć jedno z najpiękniejszych miast na świecie - Budapeszt z charakterystycznym gmachem naddunajskiego parlamentu - oraz odwiedzić jedno z wielu kąpielisk termalnych, na przykład Miscolc - baseny znajdują się tutaj, nietypowo, bo w jaskiniach. Wszyscy, którzy lubią spokojny odpoczynek, mogą również spędzić czas nad największym słodkowodnym zbiornikiem w Europie, nad Balatonem. Jezioro z łagodnie opadającymi plażami stanowi doskonały wybór na rodzinne wakacje.

Na Węgrzech warto także spróbować lokalnych dań - na przykład langoszy, czyli charakterystycznych placków smażonych na głębokim tłuszczu i podawanych z różnorodnymi dodatkami albo słynnego gulaszu - Pörköltu - gęstej i ostrej tradycyjnej potrawy. Miłośnicy dobrego wina powinni wybrać się do Tokaju, miasta będącego stolicą tokajskiego regionu winiarskiego. To tu produkuje się słynny węgierski tokaji, białe wino deserowe.

Regiony
Warto wiedzieć
Ubezpieczenia turystyczne Węgry - dowiedz się więcej »