Loading...Loading...

Singapur – jeden z azjatyckich tygrysów, miasto-państwo pełne wysokich wieżowców, różnych kultur oraz siedzib ogromnych firm międzynarodowych, ale także miejsce, w którym turyści mogą przeżyć niezapomniane chwile.

World map

Singapur został założony w 1819 roku przez Brytyjczyków, lecz niepodległość uzyskał dopiero w sierpniu 1965 roku. Jego nazwa pochodzi od słów simha oraz pura oznaczających odpowiednio lwa oraz miasto, dlatego niejednokrotnie Singapur nazywany jest właśnie Miastem Lwa.
W tym miejscu niemal na każdym kroku możemy spotkać się z posągiem przedstawiającym stworzenie z głową lwa oraz tułowiem ryby – jest to Merlion, symbol narodowy Singapuru. Pogoda w tej części świata sprzyja zwiedzaniu niemal przez cały rok. Panuje tutaj ciepły, tropikalny klimat, a temperatura powietrza rzadko spada poniżej 20 stopni. Jednak trzeba liczyć się z tym, że dość często występują tu opady deszczu – warto więc mieć ze sobą parasol i przygotować się na niespodziewane przelotne opady.
Będąc w Singapurze, warto wybrać się na spacer do centrum finansowego – być może na pierwszy rzut oka nie brzmi to jak najlepsza rozrywka pod słońcem, jednak w praktyce zobaczenie tego miejsca robi niesamowite wrażenie. Szczególnie gdy uświadomimy sobie, że przebywamy w miejscu, w którym swoje siedziby mają najwięksi gracze na rynku.
Wielu ludziom to miasto-państwo kojarzy się również z… zakupami! Wszyscy wielbiciele sklepów będą mieli tutaj raj na ziemi. Główna ulica handlowa – Orchard Road – to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów. Piękne wystawy, luksusowe butiki i ogrom kawiarni oraz restauracji mogą przyprawić o prawdziwy zawrót głowy.
Jednak Singapur to nie tylko atrakcje związane z finansami czy zakupami. Znajdą się tutaj także propozycje dla osób uwielbiających naturę. Singapurskie zoo jest znane na całym świecie, a część zwierząt nie jest zamknięta w klatkach, dzięki czemu turyści mają je „na wyciągnięcie ręki”. Jeśli przypadniemy zwierzakom do gustu (albo będziemy mieli w ręku dobre smakołyki), być może uda nam się je pogłaskać. To z pewnością wielka atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
W Singapurze znajduje się także największe akwarium na świecie – ogrom cudownych roślin i zwierząt z podwodnego świata stanowić będzie nie lada widowisko. Można też przejść się ogromnym przeszklonym tunelem, w którym można się poczuć jak na dnie oceanu. Wspomnienia na lata oraz piękne zdjęcia pamiątkowe gwarantowane.
Singapur kusi turystów na przeróżne sposoby. Z jednej strony to jedno z najważniejszych miejsc na świecie, jeśli chodzi o finanse. Z drugiej – znajdziemy tutaj całe mnóstwo fenomenalnych atrakcji dla całej rodziny. To miasto-państwo to także idealna baza wypadowa dla osób, które pragną zwiedzić większą część Azji a nie tylko to jedno miejsce. Warto rozważyć Singapur jako cel swojej następnej podróży – w końcu na świecie jest niewiele aż tak wyjątkowych i różnorodnych miast.

Przewodnik

Zwiedzanie

Kuchnia

Ciekawostki

Warto wiedzieć
 • Przepisy wjazdowe

 • Strefa czasowa

  UTC +8, czas polski +6
 • Język

  angielski, chiński (mandaryński), malajski, tamilski
 • Komunikacja

  Komunikacja miejska w Singapurze jest bardzo dobrze rozwinięta i jest niemalże niezawodna. Cena pojedynczego przejazdu waha się od S$ 1 do S$ 3. Dla turystów przygotowana jest specjalna karta Singapore Tourist Pass, która pozwala na nielimitowane przejazdy:
  1 dzień – S$ 10 (28 zł)
  2 dni – S$ 16 (44 zł)
  3 dni – S$ 20 (55 zł)
  Dzieci poniżej 0,9 metra podróżują za darmo
 • Długość lotu

  ok. 12 godzin
 • Przykładowe ceny

  woda 1,5 litra – S$ 1, czyli około 2,75 zł, Coca Cola 1,5 litra – S$ 2,5, czyli około 7 zł, mango lassi S$ 4, obiad w restauracji S$ 40
 • Waluta

  dolar singapurski (SGD)