Położona w samym sercu Europy Austria jest państwem zdominowanym przez malownicze alpejskie krajobrazy. To doskonałe miejsce na urlop o każdej porze roku. W lecie przyciągają doskonale utrzymane ścieżki wędrowne i jeziora, a w zimie skąpane w słońcu nartostrady. Doskonałe warunki śniegowe i nowoczesna infrastruktura są znakiem rozpoznawczym austriackich stoków.

Austria to kraj pełen sprzeczności. Z jednej strony potrafi oczarować muzyką Mozarta, Beethovena oraz smakiem najlepszej kawy w całej Europie serwowanej w eleganckiej kawiarni. Z drugiej jest królestwem adrenaliny i prawdziwym rajem dla wielbicieli zimowych sportów.

Nawet najbardziej wymagający narciarze i snowboardziści wysoko ocenią austriackie stoki. W regionie narciarskim Dachstein West znajdą 140 km świetnie utrzymanych i regularnie naśnieżanych tras, a także cały system nowoczesnych wyciągów. Miłośnicy biegówek czy wędrówek na rakietach śnieżnych także będą zachwyceni, przede wszystkim malowniczymi krajobrazami. W regionie Dachstein-Tauern na miłośników zimowego szaleństwa czeka ponad 100 wyciągów, a także świetne warunki do zjazdów na sankach, co ucieszy głównie dzieci.

Równie ciekawa jest Karyntia. To istny narciarski raj! Trasy o różnym stopniu trudności gwarantują doskonałe warunki śniegowe aż do połowy kwietnia. Ale Austria to nie tylko narty i inne sporty zimowe, ale też zabytkowe miasta, ciekawa kultura i gościnni mieszkańcy. Obowiązkowym punktem podczas wizyty w Austrii jest oczywiście jej stolica – Wiedeń – ze słynnym pałacem cesarskim Hofburg oraz katedrą św. Szczepana. Ale to tylko jedno z wyjątkowych miejsc na mapie tego kraju. Jest też Innbruck, Graz oraz Salzburg z historyczną częścią wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Smakoszy zachwyci austriacka kuchnia - swojska i jednocześnie wyrafinowana. Znajdziecie tu zarówno tradycyjne sznycle czy knedle, jak i eleganckie desery skąpane w waniliowym sosie. Z podróży koniecznie trzeba przywieźć słynne czekoladki Mozartkugel w charakterystycznych papierkach z podobizną wielkiego artysty.

Kraj Salzburski

Miejsce to kojarzy się z Mozartem, tętniącym życiem Salzburgiem oraz ogromem imprez kulturalnych – każdego roku organizowanych jest ich tutaj około 4 tys.

Zobacz więcej