Pośrodku Oceanu Indyjskiego znajduje się archipelag Malediwów z 1200 wyspami i wysepkami. To egzotyczny świat z lazurową wodą, turkusowymi lagunami, niezwykłymi rafami koralowymi oraz lśniąco białymi plażami.

Malediwy to egzotyczny świat i wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy pragną zażywać morskich kąpieli, nurkować, uprawiać windsurfing czy żeglarstwo lub po prostu odpoczywać. Odległości między wysepkami są na tyle niewielkie, że bez problemu można je pokonać, korzystając z lokalnych statków i łodzi.

Warto na początek odwiedzić Północny Atol Male, który wraz z stolicą – Male – tworzy geograficzne centrum Malediwów. To najmniejsza stolica na świecie – ma zaledwie kilometr szerokości i dwa kilometry długości. Miejsce to dalekie jest od spokojnej atmosfery panującej na pozostałej części archipelagu. Na placu Republiki, szczególnie wieczorem, tłumnie gromadzą się turyści, a przy barwnych sklepikach z pamiątkami widać zachęcające uśmiechy sprzedawców. Spacerując uliczkami Male, macie szansę poznać codzienne życie mieszkańców wyspy i odkryć najcenniejsze zabytki.

Południowy Atol Male z cudownymi, zamieszkałymi i bezludnymi wyspami oddziela od Północnego Atolu Male kanał o szerokości 4 km. Znajdziemy tutaj lazurową wodę, egzotyczną roślinność oraz przepiękne plaże,  idealne na relaks i wypoczynek. Warto wybrać się łodzią na romantyczny rejs oraz obserwowanie delfinów.

Na Atolu Rasdu znajdziecie wyspę hotelową Kuramathi położoną bezpośrednio przy zewnętrznej rafie. Idealne warunki do nurkowania są tuż przy wejściu do kanału, jak również w wielu  innych miejscach, do których łatwo dotrzecie łodzią. Widok przepięknej podwodnej fauny i flory jest gwarantowany.

Informacje praktyczne

Przepisy wjazdowe :
Malediwy
Strefa czasowa :
czas polski + 4 godz
Język :
dhivehi, w powszechnym użyciu w hotelach jest język angielski
Komunikacja :
między wyspami kursują łodzie oraz samoloty, wszelkie środki transportu pomiędzy wyspami zaprzestają kursowania przed zachodem słońca
Długość lotu :
przelot ok. 11 godz. (połączenia rejsowe z przesiadką)
Waluta :
rupia malediwska (MVR)