Loading...Loading...

Marsa Alam to oaza spokoju i relaksu położona we wschodniej części Egiptu. Wspaniałe widoki, słoneczne plaże oraz niezwykła fauna i flora wód Morza Czerwonego zachwycają turystów z całego świata. Wypoczywaj w luksusowym hotelu, wybierz się na safari albo poznaj podwodny świat w tym niezwykłym regionie, nieopanowanym jeszcze przez masową turystykę.

World map

Ta dawna wioska rybacka, a obecnie bardzo dynamicznie rozwijający się region, zlokalizowany jest na zachodnim wybrzeżu Morza Czerwonego, ok. 270 km od Hurghady. To doskonałe miejsce na urlop dla rodzin z dziećmi. Marsa Alam znajduje się w znacznym oddaleniu od pozostałych kurortów i oferuje piękne, piaszczysto-koralowe plaże, jeden z najlepszych punktów do nurkowania w Egipcie oraz bazę hotelową świadczącą usługi na wysokim poziomie.

Marsa Alam to również raj dla miłośników surfingu, jachtingu i innych wodnych atrakcji. W głębiach Morza Czerwonego można podziwiać podwodne ogrody koralowe, a także prawdziwe bogactwo ryb, rekiny, żółwie, delfiny czy manty. Najpopularniejsze miejsca do nurkowania, z doskonałą widocznością i krystalicznie czystą wodą, to Abu Dabur Reef, Marsa Asslai, Dolphin Mouse i rafa Elphistone.

Będąc w regionie Marsa Alam warto odwiedzić miejscowość Port Gahib z największym, wciąż rozbudowującym się portem jachtowym środkowego wybrzeża. Amatorzy zwiedzania z pewnością wybiorą się do El Quseir – najstarszej wioski turystycznej, gdzie na turystów czeka zabytkowa, arabska starówka oraz pozostałości osmańskiego fortu z XVI wieku.

Ubezpieczenia turystyczne Marsa Alam - dowiedz się więcej »