Welcome to the world of TUI

Please choose your tui website:

Urozmaicony kraj, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Północne rejony z pięknymi plażami i rozległymi lasami przyciągną miłośników relaksu, a południe będzie doskonałym wyborem dla zwolenników górskich wędrówek albo odpoczynku nad zachwycającym Jeziorem Bodeńskim. Nie zabraknie tu także atrakcji dla osób lubiących zwiedzanie oraz dla amatorów lokalnej kuchni

Kraj położony w zachodniej części Europy składa się z 16 landów i statystycznie stanowi najbardziej zaludniony obszar należący do Unii Europejskiej. To sąsiednie państwo jest rzadko odwiedzane przez Polaków, mimo tego, że leży blisko nas. Przede wszystkim warto wybrać się do Niemiec na słynne bratwürsty, kiełbaski serwowane z różnymi dodatkami – tradycyjnie inaczej podaje się je w okolicach Norymbergi, inaczej w Berlinie, gdzie królują currywürsty. W trakcie wizyty w tym kraju trzeba także obowiązkowo spróbować regionalnego piwa. Prawdziwi piwosze powinni udać się na najsłynniejsze święto tego trunku – Oktoberfest – odbywające się w październiku w Monachium.

Na amatorów zwiedzania czekają nie tylko słynny Berlin, lecz także zamek Neuschwanstein, Drezno, Hamburg i inne warte uwagi miejsca. Ci, którzy wolą spokojny odpoczynek i długie spacery po plażach, wybiorą niemieckie wybrzeże z największą wyspą należącą do tego kraju. Rugia spodoba się zwłaszcza zwolennikom relaksu wśród nieskażonej przyrody. Tak znaczne urozmaicenie terenu powoduje, że w Niemczech można spędzać wakacje w różnorodny sposób.

Drezno

Drezno

Myślisz o idealnym miejscu na krótki wyjazd do jednego z najciekawszych, najpiękniejszych miast Europy? Imponujące skarby kultury i sztuki, pałace i ogrody, rejsy parostatkami, dobre wino i trasy rowerowe. To wszystko znajdziesz w… Dreźnie!

Zobacz więcej
Wyspa Uznam

Wyspa Uznam

Uznam - druga co do wielkości wyspa Niemiec – zachwyci różnorodnością krajobrazów i wiecznym słońcem.

Zobacz więcej
Wyspa Rugia

Wyspa Rugia

Rugia i jej kredowe urwiska nad Bałtykiem, nazywane „białym złotem Rugii”, oraz lesiste, płaskie tereny przyciągają amatorów żeglugi, kolarstwa i wędrówek.

Zobacz więcej
Meklemburgia

Meklemburgia

Kraina pięknych jezior, cudownej natury i niezwykle klimatycznych miast oraz miasteczek – choć Meklemburgia wydaje się niepozorna, zachwyci niejednego turystę spragnionego niezapomnianych doznań.

Zobacz więcej
Saksonia

Saksonia

1 z 16 krajów związkowych Niemiec, położony we wschodniej części kraju, graniczący z Polską i Czechami. Jego stolicą jest Drezno słynące ze swej architektury i między innymi z tego powodu nazywane „Florencją nad Łabą”. Zresztą cały land kojarzy się przede wszystkim z pięknem zabytków i wspaniałymi pomnikami przyrody.

Zobacz więcej
Bawaria

Bawaria

Największy kraj związkowy Republiki Niemiec to gratka dla poszukujących różnorodności krajobrazowej i kulturowej.

Zobacz więcej
Berlin

Berlin

Kosmopolityczny, różnorodny, nowoczesny, tętniący życiem, pełen atrakcji i historycznych akcentów – to określenia najtrafniej opisujące jedną z najważniejszych dzisiejszych europejskich stolic.

Zobacz więcej
Hamburg

Hamburg

Tętniąca życiem, nowoczesna, otwarta na różnorodności metropolia. Taki jest właśnie Hamburg, drugie co do wielkości miasto w Niemczech, idealne miejsce, aby poznać lepiej kraj naszych zachodnich sąsiadów.

Zobacz więcej

Informacje praktyczne

Przepisy wjazdowe :
Niemcy