Urozmaicony kraj, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Północne rejony z pięknymi plażami i rozległymi lasami przyciągną miłośników relaksu, a południe będzie doskonałym wyborem dla zwolenników górskich wędrówek albo odpoczynku nad zachwycającym Jeziorem Bodeńskim. Nie zabraknie tu także atrakcji dla osób lubiących zwiedzanie oraz dla amatorów lokalnej kuchni

Kraj położony w zachodniej części Europy składa się z 16 landów i statystycznie stanowi najbardziej zaludniony obszar należący do Unii Europejskiej. To sąsiednie państwo jest rzadko odwiedzane przez Polaków, mimo tego, że leży blisko nas. Przede wszystkim warto wybrać się do Niemiec na słynne bratwürsty, kiełbaski serwowane z różnymi dodatkami – tradycyjnie inaczej podaje się je w okolicach Norymbergi, inaczej w Berlinie, gdzie królują currywürsty. W trakcie wizyty w tym kraju trzeba także obowiązkowo spróbować regionalnego piwa. Prawdziwi piwosze powinni udać się na najsłynniejsze święto tego trunku – Oktoberfest – odbywające się w październiku w Monachium.

Na amatorów zwiedzania czekają nie tylko słynny Berlin, lecz także zamek Neuschwanstein, Drezno, Hamburg i inne warte uwagi miejsca. Ci, którzy wolą spokojny odpoczynek i długie spacery po plażach, wybiorą niemieckie wybrzeże z największą wyspą należącą do tego kraju. Rugia spodoba się zwłaszcza zwolennikom relaksu wśród nieskażonej przyrody. Tak znaczne urozmaicenie terenu powoduje, że w Niemczech można spędzać wakacje w różnorodny sposób.

Berlin

Berlin

Kosmopolityczny, różnorodny, nowoczesny, tętniący życiem, pełen atrakcji i historycznych akcentów – to określenia najtrafniej opisujące jedną z najważniejszych dzisiejszych europejskich stolic.

Zobacz więcej
Saksonia

Saksonia

1 z 16 krajów związkowych Niemiec, położony we wschodniej części kraju, graniczący z Polską i Czechami. Jego stolicą jest Drezno słynące ze swej architektury i między innymi z tego powodu nazywane „Florencją nad Łabą”. Zresztą cały land kojarzy się przede wszystkim z pięknem zabytków i wspaniałymi pomnikami przyrody.

Zobacz więcej

Informacje praktyczne

Przepisy wjazdowe :
Niemcy