Welcome to the world of TUI

Please choose your tui website:

Wielka Brytania to państwo wyspiarskie oblewane przez wody Morza Północnego, kanału La Manche, Morza Irlandzkiego oraz Oceanu Atlantyckiego. Na Zjednoczone Królestwo składają się Anglia, Walia, Szkocja oraz położona na sąsiedniej wyspie Irlandia Północna.

Do największych atrakcji turystycznych Wielkiej Brytanii zalicza się Londyn wraz z legendarnym Pałacem Buckingham, uznawany za symbol Szkocji Zamek Edynburski, największy zamieszkiwany zamek na świecie – Windsor Castle oraz neolityczne megality w Stonehenge, których przeznaczenie do dziś nie jest znane. Dla miłośników rock and roll’a i piłki nożnej obowiązkowym punktem zwiedzania będzie położony w północnej Anglii Liverpool. Podczas wizyty w tym kraju koniecznie trzeba spróbować słynnej ryby z frytkami (fish and chips) oraz odwiedzić jeden z klimatycznych, brytyjskich pubów. Wielka Brytania zachwyca wyjątkowymi krajobrazami. Szczególnie cenione przez turystów są malownicze szkockie Pogórze – Highlands oraz Park Narodowy Lake District. Ten zlokalizowany w północno-zachodniej Anglii region, obfitujący w wodospady i dziesiątki górskich jezior, pokochają amatorzy wycieczek rowerowych i pieszych, żeglarstwa oraz wspinaczki. Popularne wśród turystów są także wjazd kolejką na najwyższy szczyt Walii – Snowdon (1085 m n.p.m.) oraz miasto Bath ze źródłami termalnymi i rzymskimi łaźniami zbudowanymi w ok. 75 r. p.n.e.

Londyn

Londyn

Londyn jest jednym z największych miast Wielkiej Brytanii, a zarazem stolicą Anglii. Przez miasto przepływa 346-kilometrowa rzeka Tamiza, która dzieli je na dwie części. Londyn to nie tylko miasto, lecz cała aglomeracja składająca się z przyległych miast, takich jak Tonbridge czy Windsor.

Zobacz więcej