Aruba to niewielka wyspa wulkaniczna położona na Morzu Karaibskim. Swoimi białymi i szerokimi plażami zachwyca turystów z całego świata. Ten wakacyjny raj nie da Wam o sobie zapomnieć!

Klimat równikowy oraz niewielka ilość opadów w ciągu roku sprawiają, że Aruba jest idealnym kierunkiem na wakacje przez cały rok. Średnia temperatura wynosi tutaj około 27 stopni. Stolicą wyspy jest Oranjestad – malownicze miejsce pełne pięknych, kolorowych budynków. Miasto otoczone jest Fortem Zoutman – najstarszą budowlą na wyspie, która pochodzi z XVIII wieku i została wzniesiona przez holenderską armię. Swoją nazwę zawdzięcza generałowi Johanowi Zoutmanowi. Największą atrakcją Aruby, oprócz piaszczystych plaż, są oczywiście flamingi. Te różowe ptaki stały się ulubieńcami wielu osób nie bez przyczyny. Ich wyjątkowy kolor przyciąga wzrok, a fakt, że flamingi zamieszkujące wyspę są przyzwyczajone do turystów sprawia, że obcowanie z nimi jest jeszcze ciekawsze. Aruba nazywana jest rajem na Karaibach oraz szczęśliwą wyspą. Nic dziwnego –wszystko wygląda tam jak wyjęte wprost z tropikalnej bajki. To sprawia, że turyści często decydują się, żeby wziąć tam ślub – malownicze krajobrazy działają na wyobraźnię i stanowią perfekcyjne tło dla zakochanych par. Na Arubie nikt nie może się nudzić – na każdym kroku coś przyciąga wzrok i zachęca turystów do zwiedzania. Wieczorami, gdy oglądanie pobliskich atrakcji dobiegnie końca, można obejrzeć cudowny zachód słońca, siedząc na plaży z koktajlem w ręku.

Zwiedzanie

Oranjestad

Stolica i zarazem największe miasto na Arubie stanowi świetną okazję do zobaczenia pięknych oraz niezwykle kolorowych budynków. Kolonialna architektura zachwyca, a spacer po Oranjestadzie to najlepszy sposób na poznanie mieszkańców wyspy i na rozmowę z nimi.

Eagle Beach

Najpiękniejsza plaża na całej wyspie. Biały piasek, piękne morze za plecami… To wszystko sprzyja robieniu fenomenalnych, pocztówkowych zdjęć. Turyści mogą spędzać na niej całe dnie, opalając się i zażywając kąpieli w błękitnej wodzie.

Atrakcje

Festiwale

Aruba to iście festiwalowe miejsce. Przez cały rok organizuje się tu przeróżne imprezy, podczas których turyści mogą tańczyć, wypoczywać i bawić się. Jest to idealny kierunek dla wszystkich osób głodnych nowych wrażeń.

Flamingi

Te różowe stworzenia stanowią jedną z największych atrakcji Aruby. Czas z nimi chcą spędzać zarówno dorośli, jak i dzieci. Flamingi chodzące po pięknej plaży to widok nie tylko rzadki, lecz także zachwycający wielu turystów.

Farma motyli

Setki gatunków motyli w pięknym, rajskim ogrodzie? Na Arubie taka atrakcja jest na wyciągnięcie ręki! The Butterfly Farm to miejsce pełne egzotycznych skrzydlatych stworzeń, które zachwycają swoimi niezwykłymi kolorami i wzorami na skrzydłach.

Divi divi

Divi divi to drzewa, które na pocztówkach z Aruby pojawiają się równie często co flamingi. Możemy zobaczyć je na plaży Eagle Beach. Wyglądają, jakby miały się przewrócić od silnego podmuchu wiatru, podczas gdy tak naprawdę są silnie przytwierdzone do piaszczystego podłoża.

Kuchnia

Keshi yena

Keshi yena to arubiański przysmak, który z całą pewnością pozwoli poczuć klimat wyspy. Holenderski ser faszerowany kurczakiem bądź wołowiną może stanowić bardzo ciekawą przygodę kulinarną.

Pisca den foil

W kuchni na Arubie nie mogło oczywiście zabraknąć morskich stworzeń. Pisca den foil to nic innego jak ryba pieczona w folii w towarzystwie warzyw i przypraw.

Informacje praktyczne

Przepisy wjazdowe :
Aruba
Strefa czasowa :
UTC -4 godz., czas polski -5 godz.
Język :
niderlandzki, papiamento
Komunikacja :
Na Arubie obowiązuje ruch prawostronny. Sieć wynajmu samochodów jest dobrze rozwinięta, trzeba mieć ważne prawo jazdy, doświadczenie w prowadzeniu co najmniej 2 lata. Ograniczenia wiekowe: od 21-25 do 65-70 lat, w zależności od firmy.
Długość lotu :
ok. 15 godzin
Przykładowe ceny :
bilet autobusowy to koszt $2.50, taxi na tym samym dystansie to $12-$15. Za obiad w restauracji (zależnie od klasy i lokalizacji) zapłacimy w przedziale $10 – $30
Waluta :
florin arubański (AWG)