Loading...Loading...

Aruba to niewielka wyspa wulkaniczna położona na Morzu Karaibskim. Swoimi białymi i szerokimi plażami zachwyca turystów z całego świata. Ten wakacyjny raj nie da Wam o sobie zapomnieć!

World map

Klimat równikowy oraz niewielka ilość opadów w ciągu roku sprawiają, że Aruba jest idealnym kierunkiem na wakacje przez cały rok. Średnia temperatura wynosi tutaj około 27 stopni. Stolicą wyspy jest Oranjestad – malownicze miejsce pełne pięknych, kolorowych budynków. Miasto otoczone jest Fortem Zoutman – najstarszą budowlą na wyspie, która pochodzi z XVIII wieku i została wzniesiona przez holenderską armię. Swoją nazwę zawdzięcza generałowi Johanowi Zoutmanowi. Największą atrakcją Aruby, oprócz piaszczystych plaż, są oczywiście flamingi. Te różowe ptaki stały się ulubieńcami wielu osób nie bez przyczyny. Ich wyjątkowy kolor przyciąga wzrok, a fakt, że flamingi zamieszkujące wyspę są przyzwyczajone do turystów sprawia, że obcowanie z nimi jest jeszcze ciekawsze. Aruba nazywana jest rajem na Karaibach oraz szczęśliwą wyspą. Nic dziwnego –wszystko wygląda tam jak wyjęte wprost z tropikalnej bajki. To sprawia, że turyści często decydują się, żeby wziąć tam ślub – malownicze krajobrazy działają na wyobraźnię i stanowią perfekcyjne tło dla zakochanych par. Na Arubie nikt nie może się nudzić – na każdym kroku coś przyciąga wzrok i zachęca turystów do zwiedzania. Wieczorami, gdy oglądanie pobliskich atrakcji dobiegnie końca, można obejrzeć cudowny zachód słońca, siedząc na plaży z koktajlem w ręku.

Przewodnik

Zwiedzanie

Atrakcje

Kuchnia

Warto wiedzieć
 • Przepisy wjazdowe

 • Strefa czasowa

  UTC -4 godz., czas polski -5 godz.
 • Język

  niderlandzki, papiamento
 • Komunikacja

  Na Arubie obowiązuje ruch prawostronny. Sieć wynajmu samochodów jest dobrze rozwinięta, trzeba mieć ważne prawo jazdy, doświadczenie w prowadzeniu co najmniej 2 lata. Ograniczenia wiekowe: od 21-25 do 65-70 lat, w zależności od firmy.
 • Długość lotu

  ok. 15 godzin
 • Przykładowe ceny

  bilet autobusowy to koszt $2.50, taxi na tym samym dystansie to $12-$15. Za obiad w restauracji (zależnie od klasy i lokalizacji) zapłacimy w przedziale $10 – $30
 • Waluta

  florin arubański (AWG)