Fuerteventura dla małych i dużych – atrakcje dla całej rodziny

FUERTEVENTURA

Planując rodzinne wakacje zawsze zastanawiamy się czy wybrane miejsce spełni oczekiwania każdego z członków naszej familii. Wiadomym jest przecież, że niekoniecznie to co odpowiada starszym pociechom przypadnie do gustu tym młodszym, a i rodzice niekoniecznie marzą o wakacjach z rozrywkami przygotowanymi z myślą o dzieciach. Na szczęście hotelarze na Wyspach Kanaryjskich już dawno przygotowali program animacji dostosowany do klientów w różnym wieku. Dlatego nawet nie oddalając się zbytnio od hotelu nie narażamy się na nudę. 

Świat animacji

Wybierając hotel warto skupić się nie tylko na kwestii lokalizacji czy wyżywienia. Istotne jest też to czy hotel zapewnia rozrywki dla swoich gości. Obiekty nastawione na przyjmowanie rodzin z dziećmi oferują szeroki program animacji, które urozmaicają pobyt na terenie kompleksu. Niestety, większość hoteli ma animatorów anglojęzycznych, dlatego jeżeli zależy nam na zabawach prowadzonych w ojczystym języku musimy poszukać hotelu z obsługą polskojęzyczną. Do animacji jakich możemy się spodziewać w kompleksach hotelowych na Fuerteventurze zaliczamy wszelkiego rodzaju gry sportowe – od waterpolo w basenie po turniej ping-ponga, naukę tańca, gimnastykę w wodzie, dyskoteki, minigolfa, łucznictwo itd. Inne atrakcje przeznaczone są dla dzieci, a inne dla dorosłych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli ktoś wzbrania się przed udziałem w animacjach jest niemal pewne, że animatorzy skutecznie przekonają go do udziału w grach. W promieniach słońca w rajskim krajobrazie nawet największy sceptyk włącza się do zabawy za ich namową! Niektóre hotele oferują tzw. wolny wieczór dla rodziców, Wówczas wykwalifikowani animatorzy organizują atrakcje dla najmłodszych, tak by ich rodzice mogli odetchnąć od zajmowania się pociechami i podczas urlopu nacieszyć się również swoim towarzystwem.

Wodne atrakcje

Nie ma chyba przyjemniejszej formy spędzania czasu z rodziną niż wylegiwanie się na piasku i beztroskie plażowanie. Jeżeli więc zdecydujemy się oddalić od hotelu, chociażby na plażę, to czeka na nas tam moc atrakcji. Niesamowite plaże zachwycą amatorów lepienia babek z piasku, którego Fuerteventurze może pozazdrościć niejeden wakacyjny raj. Komplet zabawek do piaskownicy jest tutaj niemal obowiązkowym wyposażeniem każdego plażującego kilkulatka. Jeżeli zapomnimy zabrać taki z domu bez problemu zakupimy go w jednym z licznych sklepów z gadżetami dla turystów. Dla nieco starszych turystów przygotowano wzdłuż wybrzeża punkty oferujące wszelkiego rodzaju sprzęt do uprawiania sportów wodnych. Dla młodzieży przewidziane są np. przejażdżki na dmuchanym bananie, ale też zapewne niejeden nastolatek chętnie spróbuje pływania na desce surfingowej czy nartach wodnych. Dorosłe osoby mogą pojeździć na skuterze lub doświadczyć niesamowitego przeżycia korzystając z oferty flyboard. Specjalne urządzenie sprawia, że dysze przymocowane do butów wypuszczają wodę pod dużym ciśnieniem i odrzut strumienia jest tak silny, że aż wypycha nas w powietrze. Dosłownie latamy nad powierzchnią morza! Jest to rozrywka dla odważnych, i odpornych na twarde lądowanie w wodzie, amatorów mocnych wrażeń. Oprócz tego, jak w wielu innych miejscach, skorzystać możemy z lotu na spadochronie, który również dostarcza niemało wrażeń.
Gdy znudzi nam się plażowanie możemy wybrać się do parku wodnego. Na Fuerteventurze oprócz prywatnych hotelowych mini parków wodnych znajdziemy duży kompleks basenów ze zjeżdżalniami Baku Water Park. Liczne atrakcje są tutaj dostosowane do wieku klientów. Dla maluchów przygotowano basen z małymi zjeżdżalniami, fontannami itp. Na dorosłych i starsze dzieci czekają przyspieszające bicie serca zjeżdżalnie kamikaze itd. Osoby niekoniecznie marzące o podwyższonej adrenalinie mogą udać się na spływ po „rwącej” rzece, podczas którego prąd wodny wprawia w ruch dmuchane koła i leżąc na nich można leniwie wygrzewać się w słońcu. Do parku dostaniemy się wykupując wycieczkę fakultatywną lub dojeżdżając we własnym zakresie.