Afrykańskie przygody z TUI Poland

AnnaWatol003 Kenia

Pani Anna Watoła charytatywnie pomaga i edukuje dzieci z biednych szkół w Kenii. Mamy przyjemność wspierać jej działalność. Zobaczcie jak wyglądają takie szkoły w tym odległym kraju.

Od wielu lat moje zmagania podróżnicze obejmują Kenię, którą szczególnie polubiłam. Kenia stała się  „moją drugą ojczyzną”. Odwiedziłam ten kraj ponad 20 razy. W Kenii miałam przyjemność sprawdzić niemal wszystkie atrakcje, z którymi turysta z Europy może się zetknąć. Zazwyczaj jednak moje  wyjazdy były związane z działaniami charytatywnymi dla najbiedniejszych szkół. Systematycznie organizuję pomoc materialną zaprzyjaźnionym szkołom. W transporcie akcesoriów pomagają mi pracownicy Biura Podróży TUI Poland i ENTER Air.

Szkoły w Kenii całkowicie różnią się od naszych rodzimych placówek. Dzieci w biednych szkołach najczęściej nie mają przyborów szkolnych. W zeszytach (jeśli je mają) piszą bardzo delikatnie ołówkiem, gdyż po zakończeniu semestru ścierają swoje zapiski, by ponownie móc wykorzystać ten sam zeszyt. Czynią tak wielokrotnie, gdyż zeszytów jest brak lub kosztują zbyt wiele.

Będąc w Kenii zawsze mam dla dzieci dużą ilość przyborów szkolnych. Efektem dotychczasowej pomocy jest dostarczenie podstawowych artykułów szkolnych, laptopów oraz instalacja paneli fotowoltaicznych do wytwarzania prądu. Uczymy dzieci obsługi komputera. W przyszłości dzieci będą miały możliwość otrzymania pracy w punktach turystycznych. Mam nadzieję, że podjęte działania charytatywne będą dla dzieciaków źródłem radości, a otrzymane przybory szkolne dodadzą im siły i wzbudzą nadzieję na lepszy los. Być może nasze działania niosące pomoc dzieciom przyczynią się do poprawy ich edukacyjnych losów.

Planując kolejny wyjazd do Kenii, zawsze mogę liczyć na pomoc pracowników Biura Podróży TUI Poland i Enter Air. To dzięki bezinteresownej życzliwości możliwy jest transport licznie zgromadzonych przyborów szkolnych oraz  rowerów dla „wędrujących nauczycieli”.

Za zaangażowanie serdecznie dziękuję, 

Anna Watoła