Spring Break Cancun, czyli megahity i parkietowe klasyki

shutterstock_293279165

Pisałem o wiosennych feriach zwanych spring break. Wspomniałem, że w tym czasie lepiej unikać pobytu w Cancun. Miałem na myśli oczywiście tych, którzy wyjeżdżają na wakacje całą rodziną, z dziećmi. Lub o tych, którzy nie przepadają za klubowymi nocami nad Morzem Karaibskim. Ale jeśli lubicie bawić się przy dźwiękach muzyki elektronicznej czy techno, to opowiem, jak Spring Break Cancun wygląda i co będzie się działo wiosną 2017 roku. Bo podróż warto zaplanować już teraz. Jest to bowiem jedno z największych wydarzeń muzyki klubowej w Meksyku.

A teraz po kolei. Festiwal zaczyna się pod koniec lutego (w zależności od kalendarza ferii). W 2017 roku początek Spring Break Cancun wypada 18 lutego. To okres wakacji Kanadyjczyków, którzy zarówno Meksyk, jak i Kubę odwiedzają dość tłumnie. Cancun powoli zaludnia się studentami wszystkich możliwych kierunków. Przyjeżdżają zarówno Kanadyjczycy angielsko-, jak i francuskojęzyczni. Amerykanie zjawiają się trochę później. I bądźmy tu szczerzy – Kanadyjczycy są bardziej otwarci od Amerykanów, łatwiej się z nimi zaprzyjaźnić, co więcej, zwyczajowo nie przyjeżdżają w parach tylko grupami – złożonymi albo z samych mężczyzn, albo z samych kobiet. Od 27 lutego do 4 marca do Kanadyjczyków w tym roku dobiją Brazylijczycy i Argentyńczycy. To pora ich ferii. Apogeum Spring Break Cancun przypadnie w 2017 na okres od 4 do 18 marca.

Jak pisałem wcześniej, daty każdego roku są trochę inne, ale kolejność wydarzeń pozostaje niezmienna. Do tak sporego tłumu dojeżdżają tysiącami Amerykanie i Kolumbijczycy. I właśnie w tym okresie odbywa się największy, wiosenny festiwal muzyki klubowej w Ameryce Południowej, czyli Inception Music Festival. Zabawa trwa, uwaga, 30 dni i 30 nocy. Ale nawet najwytrwalsi nie są w stanie tyle wytrzymać, dlatego karnety sprzedawane są na 4, 5, 6 albo 7 dni. I warto wykupić karnet wcześniej, tak jak i wcześniej zarezerwować hotel, gdyż w styczniu może już być za późno. Można kupić zwyczajne karnety albo złote lub platynowe, które upoważniają do korzystania z open baru w festiwalowych klubach. Podczas festiwalu występują międzynarodowe gwiazdy największego formatu. W trzecim tygodniu marca życie powoli zaczyna wracać do normy. Ostatnim rzutem na taśmę przyjeżdżają studenci z Wielkiej Brytanii. W 2017 roku koniec Spring Break Cancun planowany jest na 2 kwietnia. Festiwal się kończy, ale życie klubowe nie zamiera.

Najpopularniejszym klubem jest Coco Bongo, mieszczący się w samym sercu „Party Center”. Parkiet mieści prawie 2000 tańczących gości. Bilet wstępu upoważnia do open baru. Klub Daddy’O zadziwia swoim wnętrzem. Dyskoteka jest pełna grot i jaskiń, a nawet sal imitujących morskie dno. A parkiet, zupełnie jak w słynnej przedwojennej warszawskiej Adrii, jest obrotowy. I wreszcie Señor Frog´s. To dziś sieć klubów, z których pierwszy powstał w 1969 roku. Nowy Jork, Miami, Puerto Rico, Las Vegas, Aruba…to tylko niektóre z adresów. No i oczywiście Cancun. W dzień działa restauracja, nocą klub, znany na całym świecie z wyjątkowego designu szklanek i kieliszków, w których serwowane są drinki, koktajle i napoje.

Warszawa, 09.10.2006 r., czasu lokalnego 09.34