Ras Al Khaimah – Odkrywaj nieznane

Ras-al-Chajma_3

Kiedy myślimy o Zjednoczony Emiratach Arabskich mamy przed oczami wieżowce Dubaju, nowoczesne lotniska, porty, czy wyścigi Formuły 1. Wystarczy jednak wybrać się w krótką podróż samochodem ze stolicy tego kraju, aby stanąć przed największą przygodą życia, która wydarzy się w Ras-al Chajma

Prawdziwa przygoda na wyciągnięcie ręki

Ras al-Chajma  w tłumaczeniu z arabskiego oznacza „szczyt namiotu”. Ten wysunięty na północ emirat cechuje się dużym zróżnicowaniem terenu. Od strony zachodniej otaczają go wody Zatoki Perskiej, od wschodu majestatyczne pasmo górskie Al-Hadżar, natomiast południe należy do pustyni o unikalnym czerwonym piasku.

To właśnie te unikalne i często prawie nietknięte ręką człowieka tereny, mogą stać się areną wspaniałych i niezapomnianych przygód.

Rozwiń skrzydła i rozpocznij lot życia

Naszą przygodę warto zacząć od najdłużej na świecie kolejki tyrolskiej. Zlokalizowana w górach Dżabal al-Dżajs, długa na 2800 metrów, pozwala na prawie 3 minutowy lot podczas którego rozpędzisz się do nawet 150 km/h.

Góry Dżabal al-Dżajs to również doskonałe miejsce dla miłośników wspinaczki. W tym rejonie znajdziesz wiele szlaków o różnych stopniach zaawansowania. Nieważne zatem, czy jesteś doświadczonym wspinaczem, czy wybierasz się na wycieczkę z rodziną, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Pamiętaj jednak, aby zabrać ze sobą wodę, sprawdzić prognozę pogody i poinformować kogoś gdzie się wybierasz.

Wędrówki po pustyni mogą doprowadzić Cię do Beduińskiej Oazy, małej osady na środku pustyni stworzonej, aby odtworzyć warunki życia wędrowców, którzy przemierzali te tereny przed wiekami. Usiądź pod jednym z namiotów, weź głęboki oddech i podziwiaj majestat natury.

Opanuj żywioł

Jadąc do Ras al–Chajma masz szansę zobaczyć nie tylko majestatyczne góry. Jest to również idealne miejsce dla wszystkich miłośników sportów wodnych. Dziesiątki kilometrów wybrzeża otoczonego przez ciepłe o każdej porze roku morze, chyba nie ma lepszych warunków, aby ponurkować. Spróbuj też ekstremalnych aktywności, takich jak wakeboarding, czy parasailing. Jeśli woda to Twój żywioł z pewnością warto, abyś odwiedził te okolice!

Jeśli poczujesz chęć zaznajomienia się z lokalną kulturą, wybierz się na targ rybny Al Mairid. Jest to najstarszy tego typu obiekt w całym emiracie. W tym miejscu możesz nabyć świeżo złowione ryby, kraby i inne owoce morza. Usłysz jak tętni życiem i gwarem rozmów miejsce handlu, które jest typowe dla tego regionu.

Zapnij pasy!

Po ekscytującej wyprawie w góry i wodnym szaleństwie zawsze możesz spróbować swoich sił na nowoczesnym torze gokartowym. Rzuć wyzwanie znajomym i sprawdźcie, który z Was najlepiej radzi sobie za kółkiem. Jeśli odwiedzasz Ras al-Chajma z dziećmi, nie martw się! Dla młodzików powyżej 12 roku życia przygotowane są specjalne gokarty. Świetna zabawa dla całej rodziny gwarantowana.

Zacznij swoją przygodę już dziś

Jak sam widzisz, warto jest odwiedzić Ras al-Chajma z przyjaciółmi, czy z rodziną. Szeroki wachlarz atrakcji zapewni Ci niezapomniane doznania, pozwoli Ci poznać lepiej lokalną kulturę i historię, jak i doświadczyć piękna pustyni. Nie czekaj zatem dłużej, wybierz się w niezapomnianą podróż i poznaj ten wyjątkowy emirat już dziś!