Pierwszy wylot niebieskiego samolotu do Meksyku. Wrażenia z podróży

meksyk 3

Perspektywa 12 godzin lotu nie wywoływała uśmiechów na twarzy w naszej grupie, ale podekscytowanie związane z lotem samolotem TUI dało się odczuć już od chwili zbiórki. W końcu o naszym samolocie mówimy już od ponad pół roku, a to był historyczny, bo pierwszy, lot niebieskiej maszyny do Meksyku z warszawskiego lotniska. I to my jako jedni z pierwszych możemy podzielić się wrażeniami z podróży.

Nikt z nas nie zapomni chwili, jak zobaczyliśmy duży niebieski samolot (na 280 osób) z logo TUI na lotnisku, przy rękawie w wyjściu nr 24. To jeden z nowszych szeroko kadłubowych boeingów 767, więc uśmiech na twarzach i duma w sercu pojawiły się szybko. Wszystko było w porządku, ale trzeba było przeżyć te 12 godzin lotu. No i przeżyliśmy, ale nikt początkowo nie wiedział, jak to się stało, że czas minął tak szybko. Gdy wysiedliśmy z samolotu wspólnie zastanawialiśmy się co na to wpłynęło?

Odpowiedzi jest co najmniej kilka. Na pewno doskonały serwis podczas całego lotu, często podawane posiłki i przekąski oraz napoje. Bardzo dobra rozrywka na pokładzie i dostęp do filmów, gier, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Na komfort przelotu wpłynął też na pewno nieduży hałas podczas całego lotu, samolot jest naprawdę dobrze wyciszony. No i obsługa, załoga samolotu to ekipa z Arke Fly, a także dwie osoby mówiące po polsku. Zespół pracował w parach – jedna osoba mówiła po angielsku, druga po polsku – widziałam, że nikt z podróżnych nie miał żadnego problemu z komunikacją.

Lecieliśmy klasą Ekonomiczną Plus – 100 zł dopłaty za więcej miejsca na nogi to naprawdę nic, w porównaniu z komfortem jaki się zyskuje. To bardzo dobre rozwiązanie i nie należy długo się na nad nim zastanawiać. Na lotnisku, po tym jako opuściliśmy nasz samolot, słyszałam opinię jednego turysty, który leciał klasą ekonomiczną. Warto ją zacytować.

– To był lot, jak dobrą rejsówką, a nie czarterem

Czy można w lepszy sposób podsumować podróż do Meksyku?

O klasie premium napiszę po powrocie, gdy przetestuję ją osobiście.