Kreta: 1000 przygód

Kreta

Grecja to kolebka naszej cywilizacji, ojczyzna demokracji i filozofii. Jest to również miejsce, gdzie najpiękniejsze plaże i zapierające dech w piersiach widoki spotykamy praktycznie na każdym kroku. Grecja to również ponad 2500 wysp, dziś wybierz się z nami w podróż po największej z nich – Krecie.

Kreta to chyba jeden z najbardziej popularnych i najchętniej wybieranych kierunków turystycznych. I trudno się temu dziwić, ponieważ znajdziemy tu praktycznie wszystko. Piaszczyste, szerokie plaże, klimatyczne wąwozy i mnóstwo innych atrakcji, które nie pozwolą Ci się nudzić. Dla miłośników antycznej historii zdecydowanie najciekawszy będzie słynny Pałac w Knossos. Jeśli natomiast masz w sobie duszę hippisa, z pewnością powinieneś udać się do ich europejskiej mekki, czyli do Matali.

Atrakcji na tej największej greckiej wyspie nie brakuje. Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które sprawią, że Twoje wakacje nie będą tylko wypoczynkiem, a zamienią się w prawdziwą przygodę.

Nieco ponad 20 km od wybrzeży Krety leży maleńka wyspa z wielką historią – Spinalonga. Wybierz się na rejs statkiem po lazurowej tafli Morza Śródziemnego aby po ok. 25 minutach znaleźć się na miejscu. Podczas jednodniowej przygody poznasz długą i dramatyczną historię Spinalongi, zwiedzając fortecę wybudowaną przez Wenecjan, czy też relaksując się w malowniczej miejscowości Elunda. W cenie tej wycieczki fakultatywnej znajduje się transport, posiłek, opłata za wstęp na Spinalongę, a także opieka przewodnika.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez TUI Poland (@tuipoland)

Wspomniany już wcześniej Pałac w Knossos, to prawdziwy symbol Grecji. Ogromny, budowany przez prawie 300 lat, składający się z 1300 pomieszczeń pałacowych, obiekt to gratka dla każdego miłośnika historii, sztuki, czy po prostu ciekawskiego turysty. Wybierając się z nami na eksplorację tego wspaniałego zabytku otrzymujesz transport, wstęp bez kolejki na teren pałacu i co najważniejsze – opiekę wykwalifikowanego przewodnika. Dzięki temu lepiej poznasz antyczną historię i usłyszysz wiele ciekawych anegdot na temat Knossos.

Jeśli chcesz poznać Knossos jeszcze lepiej , odwiedź również muzeum archeologiczne. Podczas tej wyprawy obejrzysz dodatkowo film 3D Minoan Show przedstawiający historię pałacu oraz taniec „Wine Harvest Feast” inspirowany mitem o Minotaurze i Tezeuszu. Oczywiście zamiast muzeum możesz odwiedzić Heraklion. Nasz przewodnik pokaże i opowie Ci o wszystkich najważniejszych zabytkach tego miasta. Na koniec intensywnego dnia otrzymasz również czas, aby samemu nacieszyć się tą wspaniałą okolicą i zakupić pamiątki dla najbliższych.

All Inclusive na Krecie już od 1 599 zł/os. – sprawdź!

Kolejną atrakcją, którą warto uwzględnić w swojej wyprawie na Kretę jest wycieczka do Elafonisi. To właśnie na tej maleńkiej wysepce możesz podziwiać plażę z różowym piaskiem, malowniczą lagunę, czy też typowo gracki klasztor Chrysoskalitissa. Wszystkie te miejsca będziesz mógł zobaczyć pod opieką przewodnika.

Jak widzisz na Krecie nie sposób się nudzić. Jeśli czujesz, że któraś z naszych wycieczek fakultatywnych jest dla Ciebie, zarezerwuj ją już dziś. Sprawdź wszystkie atrakcje na Krecie.