Loading...Loading...

Dla każdego miłośnika sportów zimowych urlop w Dolomitach (wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) jest zawsze wyjątkowym przeżyciem. Tutejsze krajobrazy górskie zapierają dech w piersiach, a tereny narciarskie zaliczane są do najpiękniejszych na świecie.

World map

Szaleństwa na stokach

Włoskie Dolomity i Dolomity SuperSki to dwa pojęcia, które sprawiają, że serce każdego narciarza zaczyna bić szybciej. Tamtejsze krajobrazy górskie zapierają dech w piersiach, a tereny narciarskie zaliczane są do najpiękniejszych na świecie. Doskonale przygotowane trasy zjazdowe i biegowe przyciągają tutaj rokrocznie turystów z wielu krajów.


Narty nocą

Niezwykłym doświadczeniem jest nocne szusowanie po stokach. Wiele tras w Trentino ma doskonały system oświetlenia, który pozwala na spróbowanie takiego właśnie nocnego zjazdu. Najbardziej znany jest Pozza di Fassa Ski Stadium, gdzie pod rozgwieżdżonym niebem odbywa się coroczny konkurs Men's Alpine Skiing European Cup. Także Val di Fiemme oferuje Olimpia III, czyli 2500 m czerwonej trasy na wysokości ponad 7000 m, oświetlonej po 17:00.

Ośrodki narciarskie
Warto wiedzieć
 • Dodatkowe informacje

  INFORMACJE PRZELOTOWE
  · bagaż rejestrowany: 15 kg/os.
  · bagaż podręczny: 5 kg/os.
  · Narty i kijki lub snowboard + buty: 10 kg/os.
  · bagaż dziecka do 2 roku życia: 5 kg/os.
  · Sprzęt narciarski musi być zapakowany w pokrowiec
Ubezpieczenia turystyczne Trentino - dowiedz się więcej »