Loading...Loading...

W samym sercu Dolomitów narciarze odnajdą porządną dawkę słońca, bardzo dobrze przygotowane trasy oraz różnorodne formy spędzania czasu po nartach. Do popularnej Doliny Słońca mogą udać się zarówno zawodowcy, jak i amatorzy jazdy na nartach czy snowboardzie.

World map

Val di Sole to jeden z bardziej znanych regionów narciarskich we Włoszech, chętnie odwiedzany przez Polaków. Nic dziwnego, dolina znajduje się w zachodnim Trentino, w samym sercu Dolomitów i rozciąga się od przełęczy Passo Tonale do Ponte di Mestizzolo.

Szaleństwa na stoku

Znajduje się tu ponad 290 km tras zjazdowych oraz 115 wyciągów. Do najbardziej znanych ośrodków należą: Marilleva, Folgarida, Passo Tonale z lodowcem Presena, Madonna di Campiglio.

Rozbudowana infrastruktura turystyczna i narciarska oraz przede wszystkim gwarancja śniegu (opady są tu największe spośród innych alpejskich dolin) sprawiają, że ta część Alp stwarza idealne warunki do uprawiania sportów zimowych. Imponująca jest tu także baza noclegowa, rozmieszczona w małych miasteczkach o krętych uliczkach i malowniczej architekturze.

Val di Sole jest idealnym miejscem także dla miłośników narciarstwa biegowego. Dolina oferuje aż 55 km tras bardzo dobrze przygotowanych tras, wypożyczalnie sprzętu, szatnie i oczywiście certyfikowanych instruktorów narciarskich. Podczas całego sezonu zimowego kursują skibusy, które dowożą do najlepszych ośrodków narciarskich – ominie nas więc stres związany z szukaniem miejsca do parkowania.

 

Spróbuj!

Nie wolno zapominać o świetnej regionalnej kuchni serwowanej w przytulnych knajpkach i barach, także wysoko w górach. Prawdziwą dumą regionu jest bresaola. To znana w całych Włoszech, pochodząca z tych rejonów wędlina przygotowywana z mięsa wołowego.

Warto spróbować też grappę. Trunek ten otrzymywany przez destylację skórek, pestek i gałązek winogron pozostałych po produkcji wina. Znawcy określają ją jako alkohol, który zawiera słońce południa, a moc północy.

Ubezpieczenia turystyczne Val di Sole - dowiedz się więcej »