Welcome to the world of TUI

Please choose your tui website:

Piękne piaszczyste plaże nad Bałtykiem, romantyczne jeziora na Mazurach, bezkresne lasy i malownicze łańcuchy Karkonoszy. Nie trzeba szukać daleko, aby móc podziwiać przepiękne górskie scenerie, zabytkowe miasta, jeziora i cieszyć się smakiem wyjątkowych potraw. „Cudze chwalcie, swego nie znacie"... Warto odkryć magię i piękno kryjące się tak naprawdę w każdym zakątku Polski.

Polska to przede wszystkim kraj o bardzo urozmaiconym ukształtowaniu terenu. Na północnym zachodzie na wszystkich turystów czekają piaszczyste, długie plaże, piękne morze i pyszne ryby serwowane w każdej restauracji. Północny wschód nazywany Zielonymi Płucami Polski przyciąga rozległymi lasami, największymi jeziorami i kuchnią, która stanowi mieszankę typowych dań polskich i litewskich. Na południe powinni się wybrać zwłaszcza miłośnicy długich spacerów po górach – w Sudetach można korzystać ze szlaków zarówno latem, jak i zimą. Dodatkowo w czasie najchłodniejszej pory roku turyści mają do wyboru różnorodne trasy narciarskie przygotowane specjalnie dla nich. W Polsce nie będą się nudziły także osoby interesujące się historią. Bardzo duża liczba zamków, pałaców i zabytków sakralnych skusi wszystkich tych, którzy lubią zwiedzać. W każdym z regionów należy także docenić lokalne potrawy, nieznane albo dawno zapomniane w innych częściach kraju. Naprawdę warto poznać piękno tego miejsca.

Pomorze

Pomorze

Zlokalizowany w północnej części kraju region to doskonałe miejsce zarówno dla miłośników spokojnego odpoczynku, jak i dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie. Piękne, piaszczyste plaże odznaczone Błękitną Flagą przyciągają zwłaszcza osoby marzące o kąpielach słonecznych i długich spacerach brzegiem morza.

Zobacz więcej
Sudety

Sudety

Wysokie góry położone w południowo-zachodniej części Polski. Doskonałe miejsce do długich pieszych wędrówek, zdobywania kolejnych szczytów – w tym najsłynniejszego, Śnieżki – oraz do zwiedzania pięknych zabytków. Sudety to doskonały wybór dla tych, którzy marzą o urozmaiconym wypoczynku.

Zobacz więcej
Mazury i Mazowsze

Mazury i Mazowsze

Niezwykła przestrzeń na mapie Polski, która została doceniona w 2011 roku przez szwajcarską fundację New7Wonders – Mazury, uznane za jedno z czternastu najpiękniejszych miejsc na świecie. Warto tu przyjechać i zakochać się w rozległych jeziorach, lasach oraz w pysznej regionalnej kuchni. Mazury to doskonały wybór na spokojny odpoczynek. Z Kolei Mazowsze obfituje w ogromną liczbę zabytków i miejsc historycznych, a dzięki wysoko rozwiniętej sieci szlaków rowerowych jest wspaniałą opcją dla aktywnych osób.

Zobacz więcej
Tatry

Tatry

Infrastruktura narciarska, strzeliste turnie i malownicze jeziora. Do tego stylowe knajpki, tradycyjna kuchnia góralska oraz klimatyczne miejscowości. To wszystko czeka na Was w Tatrach.

Zobacz więcej
Dolny Śląsk

Dolny Śląsk

Dolny Śląsk to część historycznej krainy Śląska, położona w południowo-zachodniej Polsce, nad Odrą.

Zobacz więcej
Kujawy

Kujawy

Malowniczy region w środkowej Polsce zachwyca bogactwem krajobrazowym i folklorystycznym.

Zobacz więcej
Beskid Śląski

Beskid Śląski

Pasmo górskie położone przy granicy z Czechami i Słowacją, wchodzące w skład Beskidów Zachodnich i prowincji Karpat Zachodnich. Składa się z Pasma Czantorii oraz Pasma Baraniej Góry oddzielonych od siebie doliną rzeki Wisły. To jeden z najchętniej odwiedzanych regionów turystycznych w Polsce.

Zobacz więcej
Wielkopolska

Wielkopolska

Malownicza Wielkopolska to miejsce, w którym każdy turysta znajdzie coś dla siebie, zarówno przepiękne jeziora i rzeki, jak i piękne zalesione tereny. W tym województwie historia spotyka się z przyrodą, dlatego też Wielkopolska jest tak chętnie odwiedzana przez ludzi poszukujących odpoczynku i tych, którzy uwielbiają poszerzać swoją wiedzę historyczną.

Zobacz więcej
Małopolska

Małopolska

Małopolska – kraina historyczna Polski, która obejmuje obecnie południowo-wschodnią część kraju, w górnym i częściowo środkowym dorzeczu Wisły oraz w dorzeczu górnej Warty.

Zobacz więcej

Atrakcje

Park linowy Trollandia

Park linowy Trollandia – park w centrum miasta Szklarskiej Poręby, gwarantujący niezapomniane atrakcje dla całej rodziny. Do dyspozycji przybyłych gości jest trasa zielona - przeznaczona dla dzieci oraz trasa czerwona dostępna dla nieco bardziej zaawansowanych. Atrakcji tutaj nie brakuje – mosty, zjazdy, siatki, liny. Nad całością czuwa wyspecjalizowana kadra, dzięki czemu rodziny mogą czuć się bezpiecznie. Cała trasa ma około 400 metrów i zapewnia ciekawą, wakacyjną przygodę. Cena biletu wynosi 25 zł dla dorosłych, dla dzieci 20 zł.

Aquapark w Świeradowie Zdroju

Aquapark w Świeradowie Zdroju – park wodny zapewniający wiele atrakcji rekreacyjnych oraz zabiegowych stworzonych z myślą o dzieciach i dorosłych. Basenów jest tutaj pod dostatkiem – rekreacyjny, wypoczynkowy, solankowy, a do tego huśtawki wodne, gejzery czy zjeżdżalnie. Ogromu aktywnego wypoczynku dostarczają sale sportowe oraz sale fitness. Tutejszy Aquapark jest zaprojektowany tak, aby zapewnić rozrywkę każdemu – bez względu na upodobania czy pływackie umiejętności.

Oceanarium w Kołobrzegu

Oceanarium w Kołobrzegu – miejsce, w którym można podziwiać wyjątkowy podwodny świat. Ekspozycja oceanarium obejmuje ryby w różnych kolorach i rozmiarach - rekiny, piranie, płaszczki, mureny, rozgwiazdy i wiele innych. Dla najmłodszych przeprowadzane są specjalne konkursy z nagrodami. Doskonały pomysł na spędzenie wakacyjnego popołudnia z całą rodziną.

Morska Odyseja w Kołobrzegu

Morska Odyseja w Kołobrzegu – kompleks basenowy zapewniający nieograniczone wodne atrakcje – baseny sportowe, jacuzzi, bicze wodne oraz sauny. Tutaj dorośli mogą wypoczywać i relaksować się na przykład w jacuzzi, a dzieci oddać się niezapomnianej zabawie w basenie czy rynnie wodnej. Morska Odyseja to świat relaksu, jak również doskonałej zabawy dla starszych i młodszych.

Łeba Park (park dinozaurów)

Łeba Park (park dinozaurów) – miejsce odtwarzające minioną epokę życia dinozaurów. Tutaj najmłodsi mogą poznawać szkielety wymarłych dawno zwierząt, jak również zdobywać specjalnie przygotowane miniścieżki czy ruchome pomosty. Dostępne są też ciekawe pojazdy napędzane są pedałami, przypominające nieco te z bajki Flinstonowie. Na terenie Łeba Parku warto przespacerować się ścieżką edukacyjną, gdzie oprócz ogromnych, pozujących dinozaurów rozstawione są tablice informacyjne opisujące dawną faunę i florę. Atrakcją ścieżki jest kino, w którym wyświetlane są filmy przyrodnicze. Dorośli mogą dodatkowy wypocząć w lokalach gastronomicznych, sklepach z pamiątkami czy galeriach – wszystkie obiekty utrzymane są w charakterystycznym stylu minionej epoki. Łeba Park to połączenie relaksu, dobrej zabawy i edukacji.

Wyprawy rowerowe

Wyprawy rowerowe – dla miłośników rowerów nie zabraknie specjalnie oznakowanych tras – jest ich 19. Szlaki rowerowe przebiegają po malowniczych drogach Karkonoszy oraz Gór Izerskich i przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Pokonywanie wyznaczonych tras gwarantuje niezapomniane widoki oraz przeżycia. Szklarska Poręba, troszcząc się o cyklistów, zapewnia liczne wypożyczalnie rowerów, sklepy z akcesoriami i potrzebnym sprzętem. Większość tras prowadzi przez leśne drogi, kamienistymi ścieżkami, w bliskim sąsiedztwie Karkonoskiego Parku Narodowego, dlatego warto być dobrze przygotowanym do takiej wyprawy.

Wędrówki piesze

Wędrówki piesze – Sudety Zachodnie to teren wyróżniający się bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Sieć urozmaiconych szlaków turystycznych stwarza bardzo przyjazny klimat dla górskich wędrówek zarówno dla piechurów początkujących, jak i wprawionych. Poprzez Góry Izerskie oraz Karkonosze przechodzi Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza, który oznaczony jest czerwonym kolorem. Trasa prowadzi przez najciekawsze partie Sudetów – rozpoczyna się w Świeradowie Zdroju i kończy w Paczkowie. Na terenie Szklarskiej Poręby odnaleźć można szlaki tematyczne, które pozwalają zapoznać się z bogatą historią, kulturą oraz tradycjami mieszkańców Gór Izerskich oraz Karkonoszy.

Mazurski Park Krajobrazowy

Mazurski Park Krajobrazowy – par krajobrazowy utworzony w 1977 roku, jeden z największych w Polsce. We wschodniej części parku leży jezioro Śniardwy (pow. 11 460 ha), natomiast połowę jego powierzchni zajmują lasy Puszczy Piskiej. Przez Mazurski Park Krajobrazowy przepływa Krutynia stanowiąca jedną z najpopularniejszych tras spływów kajakowych. Dobra wiadomość jest taka, iż zwiedzanie parku jest bezpłatne.

Muzeum Zabawek w Karpaczu

Muzeum Zabawek w Karpaczu – muzeum stworzone na początku lat 90. przez Henryka Tomaszewskiego – twórcę Teatru Pantonimy. Obiekt gromadzi ponad 2000 eksponatów – lalek i zabawek z różnych stron świata – będących owocem wieloletniej kolekcjonerskiej pasji artysty. Muzeum mieści się w wyremontowanym budynku dawnego dworca. Miejsce pozwala przenieść się w świat dzieciństwa i poczuć wyjątkową magię zabawek. Bilet wstępu dla dorosłych 10 zł, dla dzieci 5 zł.

Zamek Kliczków

Zamek Kliczków – odrestaurowany obiekt przyciągający magią i tajemnicą średniowiecznej historii, zachwycający pięknem architektury dobrze komponującej się z nowoczesnymi udogodnieniami. Zamek powstał około XIII wieku z dala od zgiełku miasta, wśród malowniczych jeziorek, w otoczeniu zieleni i sąsiedztwie dzikiej przyrody. Wnętrza budynku składają się z sal konferencyjnych, restauracji i oranżerii, a w otaczającym zamek parku znajdzie się centrum jeździeckie, korty tenisowe oraz plac zabaw dla dzieci. Spragnieni wakacyjnego relaksu oraz rozrywki mogą udać się do zamkowego spa, wziąć udział w lokalnych festynach czy podziwiać pokazy rycerskie. Zamek Kliczków to jeden z największych tego typu obiektów pałacowohotelowych, cieszący się niesłabnącą popularnością.

Sowiński Park Narodowy

Sowiński Park Narodowy – atrakcją tego parku są ruchome wydmy, które nieraz osiągają wysokość kilkudziesięciu metrów. Obok wydm występują tu torfowiska, jeziora oraz lasy zasypywane przez piasek. Na obszarze parku znajduje się ponad 250 gatunków ptaków, m.in. orzeł bielik, puchacz czy kormoran czarny. Największymi zbiornikami wodnymi są jezioro Łebsko i Gardno. Ze względu na swoją atrakcyjność i różnorodność przyrodniczą Słowiński Park Narodowy widnieje na Liście Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery. Warto wybrać się tu wcześnie rano, kiedy teren ten nie jest przepełniony turystami, a my możemy do woli cieszyć się niesamowitymi widokami i relaksującym spokojem.

Kuchnia

Kawiarnia Fantazja (Szklarska Poręba)

Kawiarnia Fantazja (Szklarska Poręba) – lokal stworzony dla tych, którzy szukają chwili wypoczynku w domowym klimacie. Fantazja to doskonale miejsce, aby zjeść dobre śniadanie, napić się doskonałej kawy czy czekolady oraz skosztować wyjątkowych w smaku deserów, naleśników i gofrów. Gustownie stworzone wnętrze, relaksująca muzyka, kącik dla dzieci i ciepła atmosfera sprawia, że ciężko opuścić to miejsce.

Domek Kata (Kołobrzeg)

Domek Kata (Kołobrzeg) – lokal o charakterystycznej nazwie powstały na ruinach XVII-wiecznego budynku. Piękne, stylowe wnętrze połączone z miłą atmosferą i świetnie przygotowanymi potrawami czynią to miejsce wyjątkowym. W menu znaleźć można tradycyjne dania kuchni polskiej oraz potrawy kuchni europejskiej.

Restauracja U Petiego (Karpacz)

Restauracja U Petiego (Karpacz) – restauracja malowniczo położona w centrum miasta. Królują tutaj dania mięsne, szczególnie z wołowiny. Można spróbować także coś tradycyjnego – pierogi, sałatki, dania rybne, zupy i przekąski. Na deser warto spróbować sernika czcigodnego.

Herbaciarnia/Winiarnia Galeria (Ustka)

Herbaciarnia/Winiarnia Galeria (Ustka) – lokal dzieli się na dwie części – w zabytkowej piwnicy znajduje się winiarnia, a na parterze herbaciarnia z produktami w 100 procentach naturalnymi. Zachwyca wystrój wnętrza i niepowtarzalny klimat przenoszący do odległych czasów. Warto zamówić deser – galaretkę z wina z bitą śmietaną.