Loading...Loading...

To niewielki ośrodek narciarski z pięknie nasłonecznionymi stokami i majestatycznie górującymi szczytami Dolomiti di Brenta. Raj dla narciarskich i snowboardowych nowicjuszy.

World map

Monte Bondone, położony w Alpach Wschodnich, to ośrodek narciarsko-snowboardowy przeznaczony głównie dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Tutejsze trasy zjazdowe mają delikatny kąt nachylenia i rozciągają się na ponad siedemdziesięciohektarowej powierzchni. Łączna długość tras wynosi 19 kilometrów, a najwyższy punkt znajduje się na wysokości 2 090 m n.p.m. Do dyspozycji gości oddano również 5 wyciągów orczykowych oraz dwie profesjonalne szkółki narciarskie. Wybierając się na trasę Gran Pista warto pamiętać, że kolejka dowożąca na szczyt pokonuje największą w Europie różnicę wzniesień – 809 metrów. Miłośników biegówek ugości natomiast miejscowość Viote stanowiąca jeden z ciekawszych ośrodków narciarstwa biegowego o długości 35 kilometrów naśnieżanych szlaków otoczonych lasami jodłowo-modrzewiowymi. Dla entuzjastów deski snowboardowej z pewnością dodatkową atrakcją będzie snowpark z superhalfpipem o długości 120 metrów i 5-metrowych krawędziach.

Nie należy zapomnieć o najwyższym szczycie masywu – Cima Palon – który kusi przede wszystkim urzekającym widokiem na dolinę Adygi. Warto wybrać się ponadto do oddalonego o 15 kilometrów Trentino (Trydentu) pełnego ciekawych zabytków i muzeów, a wieczory spędzić przy kominku z kieliszkiem wykwintnego Teroldego. Lokalne wina to nie lada gratka!

W roku 1956 rozegrano w Monte Bondone jeden z najbardziej wymagających etapów wyścigu kolarskiego Giro d’Italia – zarówno ukształtowanie masywu górskiego, jak i fatalne warunki pogodowe sprawiły, że pokonanie odcinka znajdującego się w tej miejscowości było ogromnym wyzwaniem.

Trasy:
• łatwe – 6 km
• średnie – 13 km

Ubezpieczenia turystyczne Monte Bondone - dowiedz się więcej »