Loading...Loading...

Ponad przełęczą Tonale, na zboczach lodowca Presena, w pełnym słońcu dumnie rozciąga się ośrodek Adamello Ski. Sezon narciarski trwa tu cały rok!

World map

U podnóża dwóch trzytysięczników Gruppo di Benta oraz masywu Adamello znajdują się miejscowości Passo Tonale (najwyżej położona wioska regionu Val di Sole) i Ponte di Legno. Ośrodki zachwycają przede wszystkim majestatycznie górującym lodowcem Presena oraz świetnymi trasami narciarsko-snowboardowymi. Ich łączna długość wynosi 100 kilometrów, w tym 20 km tras łatwych, 64 km średnich oraz 16 km trudnych. Różnorodność stoków i ukształtowanie terenu sprawiają, że świetnie będą się tu czuli przede wszystkim średniozaawansowani oraz profesjonalni narciarze i snowboardziści. Perłą wśród wszystkich stoków jest niezwykle stroma i pełna muld trasa Paradiso – nie lada gratka dla prawdziwych fascynatów gór i poszukiwaczy mocnych wrażeń. Nie bez powodu trenują tu liczne kadry narodowe i członkowie klubów narciarskich. Do dyspozycji gości oddano również 5 wyciągów orczykowych, 19 krzesełkowych oraz 4 kolejki kabinowe. Fani narciarstwa biegowego znajdą tu dla siebie 21 kilometrów czerwonych tras. Najciekawsza z nich, blisko ośmiokilometrowa, znajduje się na wysokości 1880 m n.p.m. Zagorzali snowboardziści powinni natomiast, w ramach urozmaicenia czasu, spróbować swoich sił na jednym z dwóch snowparków. Pierwszy z nich znajduje się w Passo Tonale i dysponuje ławami, poręczami, quarterpipe’em, skoczniami oraz halfpipe’em. Drugi z nich zaprasza na sam lodowiec Presena. Na najmłodszych czeka zimowy park rozrywki Fantaski. Ogromną atrakcją jest również tor do snowtubingu.

W Passo di Tonale warto wybrać się na kulig z zaprzężonymi psami husky lub samemu zmierzyć się z powożeniem – w wiosce znajduje się szkółka przygotowująca do prowadzenia zaprzęgu. Po dniach pełnych wrażeń czekają na gości w lokalnych barach i knajpkach popularne, „wzmacniane” napoje – bombardino lub kawa z dodatkiem grappy.

Ubezpieczenia turystyczne Adamello Ski - dowiedz się więcej »