Loading...Loading...

W skład ośrodka narciarskiego Alpe Cimbra wchodzą dwie urokliwe miejscowości Folgaria (nie należy jej mylić z Folgaridą z Val di Sole ) oraz Lavarone.

World map

Trasy zjazdowe w Folgarii liczą 74 kilometry, z czego  aż 54 km stanowią trasy łatwe, a 19 km trasy o średnim stopniu trudności. Najbardziej wytrwani narciarze mogą zjeżdżać historyczną trasą Marinella czy czarnym szlakiem z Serrady do Fondo Grande. Większość stoków wyposażonych jest w wyciągi krzesłekowe, choć gdzieniegdzie znaleźć można również gondole i orczyki. Trasy narciarskie położone są na wysokości 1100 – 2050 m n.p.m. i posiadają nowoczesny system naśnieżania, dzięki czemu sezon trwa tu od października do kwietnia. Mniejsza stacja narciarska – Lavarone posiada 30 km tras, z których aż 22 km to trasy łatwe, resztę stanowią trasy średniotrudne i trudne. Do dyspozycji gości są wyciągi orczykowe oraz krzesłkowe. 

Ośrodek Alpe Cimbra to wspaniałe centrum narciarsko-wypoczynkowe dla rodzin. W samej Folgarii znajdują się 3 specjalnie wydzielone strefy dla dzieci czyli Baby Park z animacjami dla najmłodszych. Wśród najciekawszych atrakcji dla całej rodziny, oprócz bogatej oferty szkółek narciarskich, należy wymienić między innymi snowparki. Folgaria szczyci się parkiem zimowym z licznymi, hopkami, railami i ławkami o różnych rozmiarach i stopniach trudności. Z kolei w Lavarone króluje snowpark o długości 550 metrów, idealny dla początkujących i średniozaawansowanych w wykonywaniu śnieżnych akrobacji. Po rodzinnych szaleństwach na stoku, dla spragnionych urozmaiconych wakacji przygotowano kilka świetnych torów saneczkowych. 

Ośrodek Alpe Cimbra to również raj dla biegaczy. Łączna liczba profesjonalnie przygotowanych tras wynosi około 122 kilometrów, głównie przystosowanych do narciarstwa biegowego w stylu dowolnym. W zależności od stopnia umiejętności i kondycji, można wybrać jedną z tras 3-kilometrowych, jak i 15-kilometrowych. Najbardziej znane trasy to Millegrobe-Lavarone, ze szlakiem panoramicznym Bertoldi-Tobia-Chiesa-Lanzino (idealna również do uprawiania nordic walkingu) oraz Passo Coe-Folgaria z ośrodkami do nauki narciarstwa biegowego. 

W obu ośrodkach możliwe jest wykupienie  6-dniowego SKIPASSU FOLGARIA-FIORENTINI-LAVARONE SKIAREA.  Dzięki niemu można jeździć nie tylko w Alpeqw Cimbra, ale również sąsiednich ośrodkach – Monte Bondone i Paganella. Skipass uprawnia do korzystania z 155 kilometrów tras narciarskich i 52 wyciągów. Przy zakupie karnetu przez osobę dorosłą, dziecko do lat 8 otrzymuje taki sam karnet bezpłatnie. Polecanym rozwiązaniem na niezapomniane ferie jest również karnet SUPER SKIRAMA DOLOMITI & ADAMELLO BRENTA, czyli skipass, upoważniający do korzystania z  8 ośrodków narciarskich – 150 wyciągów oraz 380 kilometrów zróżnicowanych tras.

Ubezpieczenia turystyczne Folgaria Lavarone - dowiedz się więcej »