Zrób to w Dominikanie!

Większość turystów jest tak urzeczona pięknem dominikańskich plaż, że całe dni spędza właśnie na kąpielach – tych morskich i tych słonecznych. Jeśli jednak chce się poznać także inne oblicze wyspy, wybór atrakcji jest szeroki. Na koniec prezentujemy więc propozycję 5 nietypowych rzeczy, których warto spróbować na tej egzotycznej wyspie:

5. Walki kogutów. Oczywiście to rozrywka dla widzów o mocniejszych nerwach. Taki zwyczaj ma wśród Dominikańczyków długą tradycję. Wielu mieszkańców wyspy przed rozpoczęciem krwawego widowiska wybiera swojego faworyta i stawia na niego zwykle dużą sumę pieniędzy, a jak wiadomo fortuna bywa kapryśna i nierzadko zdarza się, że ktoś straci nawet całą swoją wypłatę. Walki kogutów konkurują z drugą miłością mieszkańców, znacznie spokojniejszą – grą w domino.

4. Bodyboard. To z kolei propozycja dla miłośników sportów wodnych. Jeżeli klasyczny surfing masz w małym paluszku, warto spróbować odmiany tego sportu polegającej na pływaniu na desce na leżąco i to w płetwach. Tutaj możecie poznać tajniki sportu objaśniane przez profesjonalnego trenera:

https://www.videojug.com/film/how-to-bodyboard

3. Karnawał w Punta Cana. Jednodniowy karnawał w Punta Cana z każdym rokiem coraz bardziej dorównuje temu w Rio, stając się imprezą na światowym poziomie. Kolorowe kostiumy pełne piór, cekinów i brokatu, głośna muzyka, tańce uliczne, stargany z lokalnymi specjałami oraz niesamowita atmosfera. Jeden dzień karnawału to porządna dawka świetnej zabawy oraz dobrej energii na najbliższe miesiące.

General

2. Zabawa w stylu „Piratów z Karaibów”. Pamiętacie ulubiony trunek kapitana Jacka Sparrowa, świetnie zagranego przez Johnnego Deppa? Tak, zgadza się, to nie piwo czy wino jest „markowym” trunkiem karaibskim, ale właśnie rum. Ten dominikański należy do najlepszych na świecie, a o palmę pierwszeństwa konkurują trzy marki – Brugal, Bermudez i Barcelo. Podobnie cenione są ręcznie skręcane cygara, których Dominikana – a nie, jak mogłoby się wydawać, Kuba – jest największym eksporterem w regionie. Tutaj powstają cygara m.in. takich marek jak Dunhill. Palmy, srebrzysty piasek, rum i drinki na jego bazie oraz dym aromatycznego cygara – to właśnie ekskluzywne przyjemności, jakich możecie posmakować na Karaibach.

punta cana beach

1. Absolutnym numerem 1 jest… ślub w egzotycznej scenerii. To oczywiście propozycja dla odważnych, spontanicznie podejmujących romantyczną decyzję, lub rozważnych, którzy zaplanowali taką właśnie uroczystość. Wiele ośrodków hotelowych oferuje specjalne usługi ślubne, umożliwiające powiedzenie sakramentalnego „tak” w naprawdę rajskich okolicznościach. Przyznacie, że ślub na srebrzystej, piaszczystej plaży, kiedy zachodzące słońce oświetla kolorową poświatą niebo i falujące wody Morza Karaibskiego, to sposób na niezapomnianą ceremonię. Jak dowiedziałam się od polskiego konsula, nie ma problemu z organizacją ślubu konkordatowego z polskim duchownym.