Loading...Loading...

Jest to jedna z najbogatszych części kraju, wyróżniająca się dużym ruchem turystycznym i wysoko rozwiniętym poziomem rolnictwa.

World map

Mimo, że obszar ten znajduje się we Włoszech, to większość jego mieszkańców posługuje się językiem niemieckim, bowiem do 1919 roku Południowy Tyrol stanowił część austriackiego kraju koronnego Tyrolu. Region zachwyca niezwykłymi widokami i wysokimi górami, przez co często wybierany jest na wypoczynek w okresie zimowym. Warto zwiedzić Południowy Tyrol również w sezonie letnim. To opcja szczególnie polecana dla osób uwielbiających piesze wędrówki i trekking.
Podczas pobytu w Tyrolu Południowym, warto zwiedzić Balzano – stolicę autonomicznej prowincji. Historia miasta sięga XII wieku. Można tutaj zwiedzić gotycką katedrę, średniowieczne zamki Mareccio i Runkelstein, a także romański kościół. w Muzeum Archeologicznym w Bolzano, można zobaczyć najlepiej zachowaną lodową mumię słynnego „Ötziego" – człowieka lodu.
Z ciekawostkami z życia ludności w czasach „Ötziego" można zapoznać się szerzej w parku archeologicznym w Val Senales, niedaleko Merano.
We wschodniej części Merano leży jedyny w swoim rodzaju ogród pełen stawów, promenad, pawilonów oraz niezliczonych kwiatów i roślin z całego świata. Pośrodku ogrodu króluje zamek Trauttmansdorff. Mieszkała w nim niegdyś słynna cesarzowa Sissi podczas swojej kuracji zdrowotnej. Dzisiaj mieści się tam muzeum turystyki, które w ciekawy i dowcipny sposób ukazuje historię turystyki w Południowym Tyrolu.
Brixen od najdawniejszych czasów zajmowało znaczącą pozycję jako siedziba biskupów. Ta zaszczytna rola pozostawiła trwałe ślady na obrazie miasta z wieloma sakralnymi budowlami. Miasto zachwyca także swoimi symbolami, przede wszystkim słoniem Solimanem.

Ośrodki narciarskie
Warto wiedzieć
Ubezpieczenia turystyczne Tyrol Południowy - dowiedz się więcej »