Loading...Loading...

Świetne warunki pogodowe, zabezpieczone trasy narciarskie oraz bogata oferta apres-ski. Położona w Południowym Tyrolu dolina uznawana jest za prawdziwy raj dla fanów sportów zimowych, zwłaszcza dla całych rodzin. Nie ma w tym nic dziwnego. Przyjemne otoczenie i górska atmosfera gwarantują niezapomniany urlop zimowy.

World map

Południowy Tyrol jest najbardziej na północ wysuniętą prowincją Włoch. Graniczy z Austrią i Szwajcarią. To surowa i malownicza górska kraina, w której spotkały się dwa żywioły: włoska spontaniczność i austriacki porządek.

Ta urokliwa dolina rozpościera się u stóp lodowca Hochjoch. Oferuje narciarzom 35 km tras, w tym 5 na lodowcu oraz liczne w okolicach Maso Corto/Kurzras. Stanowi przyjazne miejsce do rodzinnego wypoczynku - nie brakuje tu specjalnie przygotowanych tras oraz mnóstwa atrakcji dla najmłodszych (m.in. parki rozrywki, animacje, nauka przez zabawę, karnet Dolomiti Superkids, szlaki przygodowe, wyprawy z instruktorami). Dolina znana jest także ze względu na dwie niezwykłe postacie: człowieka lodu – Őtziego oraz wybitnego himalaisty Reinholda Messnera. Pierwszy to mumia lodowa znaleziona w 1991 r. przez niemieckie małżeństwo. Żył przed 5300 laty i jest najstarszą mumią, która przetrwała w wilgotnym klimacie.

Obecnie można podziwiać Ötziego wraz ze znalezionymi przy nim przedmiotami w muzeum archeologicznym w Bolzano. Życie ludzi z jego czasów przedstawia interaktywny (z ciekawym program adresowanym do dzieci) park archeologiczny niedaleko Merano. Z kolei pochodzący z Południowego Tyrolu pierwszy zdobywca Korony Ziemi – Reinhold Messner – opowiada o himalaizmie i swojej wizji gór poprzez sieć pięciu muzeów, które sam stworzył. Warto zobaczyć ekspozycję w zamku Firmiano, zwanym zaczarowaną górą. Duże wrażenie zrobi też muzeum górskie z największymi na świecie zbiorami tybetańskimi oraz piwnicą wypraw z ekwipunkiem himalaisty, mieszczące się w zamku Juval. Mieszka tam również sam Reinhold Messner.

Nie tylko narty

Dolina Val Senales pozwala na uprawianie różnorodnych sportów zimowych. Dla tych, którzy lubią raczej pospacerować, przygotowane jest 10 km tras do wędrówek pieszych w otoczeniu przepięknej włosko-górskiej scenerii. Ciekawą opcją może też być paralotniarstwo, curling, basen czy szaleństwo na torze saneczkowym.

Jakie inne atrakcje czekają was w Val Senales? Na przykład 110 m przeznaczonej do sportów ekstremalnych śnieżnej rynny halfpipe. Do tego idealne warunki do jazdy poza trasami (tzw. off-piste). Na lodowcu skorzystać można również z pięknie oświetlonych snowparków, na których poszaleją wielbiciele snowboardu.

Dla rodzin i najmłodszych

Val Senales ze swoją spokojną atmosferą, pewnym śniegiem na lodowcu oraz wieloma atrakcjami turystycznymi przyciąga przede wszystkim miłośników narciarstwa - bez względu na wiek. Tutaj dostępne jest specjalne przedszkole dla dzieci od 3 do 7 lat. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym, można wysłać swoje pociechy do szkoły narciarskiej prowadzonej przez świetnie przygotowanych instruktorów. Oni w ciekawy sposób nauczą dzieci (w wieku od 4 lat), jak czerpać przyjemność z jazdy na stoku.

Relaks po nartach – kulinarnie i kulturalnie

Niezwykle bogata oferta apres-ski nie zawiedzie nikogo - bary, restauracje, pływalnia publiczna i dyskoteki. Tutejsze obiekty gastronomiczne serwują najlepsze, tradycyjne dania, a także kuchnię światową – potrawy greckie, włoskie, indyjskie, meksykańskie itd. Aby poczuć klimat Polski warto udać się do restauracja w Sporthotelu. Tutaj pozytywnym zaskoczeniem jest polskie menu. Warto skosztować chociażby szynki we wszystkich postaciach.

Ubezpieczenia turystyczne Schnalstal / Val Senales - dowiedz się więcej »