Loading...Loading...

Wyjątkowy koloryt, nasłonecznione i doskonale przygotowane trasy oraz niepowtarzalna atmosfera. Alpe di Siusi jest największym płaskowyżem w Europie uznawanym za jeden z najpiękniejszych terenów w całych Dolomitach. Położony w Tyrolu Południowym obszar narciarski budzi podziw u turystów z całego świata. Są ku temu podstawy.

World map

Doskonałe nartostrady

Alpe di Siusi to region, gdzie nie brakuje doskonałych nartostrad – ich łączna długość wynosi około 60 km. Większość tras jest sztucznie naśnieżana, dzięki czemu zapewnione są dobre warunki do szusowania. Dominują tutaj łatwiejsze trasy, stworzone z myślą o początkujących i dzieciach.

Ośrodek obsługują liczne wyciągi – jest ich 26 – w tym również nowoczesna gondola, która zawozi turystów na samą górę. Dużym udogodnieniem są też liczne skibusy dowożące posiadaczy skipassów do dolnej stacji kolejki.

Dla miłośników zimowych szaleństw idealnym miejscem będzie Kastelruth. Miejscowość ta, położona na wysokości 1060 m, oferuje turystom 175 km tras. W Kastelruth co roku odbywają się całodobowe zawody narciarskie – wygrywa ta osoba, która najszybciej przemierzy najwięcej kilometrów. Łatwy dostęp do najciekawszych ośrodków narciarskich zapewnia 16-osobowa kolej linowa. Ważną informacją jest to, że region posiada bezpośrednie połączenie ze słynną karuzelą narciarską – Dolomity SuperSki.

Freeride

Dla wielbicieli mocniejszych śniegowych szaleństw przygotowane są specjalne trasy (freeride'owe) prowadzące przez las i otwarte przestrzenie. Trzeba pamiętać, że we Włoszech zakazana jest jazda poza trasami. Złamanie prawa w tym wypadku grozi odebraniem skipassu, mandatem (ok. 500 €), a w razie spowodowania lawiny – więzieniem.

Atrakcje dla najmłodszych

Seiser Alm z racji dużej liczby łagodnych tras jest idealnym miejscem do wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Przetestowano tu aż 23 wyciągi pod względem bezpieczeństwa dla najmłodszych. Z tego właśnie powodu Alpe di Siusi wyróżniono w kategorii „rodzina" jako jeden z najlepszych ośrodków narciarskich. Dzieci znajdą tu na przykład tory saneczkowe o łącznej długości 22 km. Aby zapewnić pociechom rozrywkowo-edukacyjny wypoczynek, można skorzystać z pomocy instruktorów, którzy w specjalnie przygotowanych szkołach czy przedszkolach narciarskich uczą poprzez zabawę. Do dyspozycji są także trzy funparki (dmuchany zamek, kolejka, dywany) oraz jeden snowpark – Snowpark King – który ze swoimi ciekawymi torami przeszkód uznawany jest za najpiękniejszy w całej Europie.

Apres-ski

Aby się naprawdę zrelaksować, trzeba koniecznie udać się do miejscowości Fie allo Sciliar. Jest to prawdziwe wypoczynkowa wioska położona u szczytu masywu Schlern i znana z przyjemnego łagodnego klimatu. Ogromną popularność zdobyła dzięki ciekawej tradycji kąpieli w sianie, licznym atrakcjom kulinarnym oraz dzięki ośrodkowi na zamku Prösels.
Fie allo Sciliar stało się popularnym ośrodkiem turystycznym od momentu założenia Stowarzyszenia Piękności. Ta malownicza wioska była niegdyś znana ze swoich wód o uzdrawiających właściwościach.

Ubezpieczenia turystyczne Płaskowyż Seiser Alm - dowiedz się więcej »