Loading...Loading...

Wyjątkowa góra, z której można zjechać na nartach we wszystkie strony świata. Atrakcją jest też trasa BMW XDrive Cup idealna na zrobienie pamiątkowych zdjęć.

World map

Popularny ośrodek

Wznoszący się na 2275 m n.p.m. kopiasty szczyt Plan de Corones to narciarska karuzela i prawdziwy raj dla narciarzy i snowboardzistów. Trasy z każdej strony mają inny charakter i różny stopień trudności. Wyjątkowo szerokie i bezpieczne stoki opadają ku dolinom we wszystkich kierunkach, tworząc jedną wielką nartostradę. Świetnie nadają się zarówno do nauki jazdy na nartach, jak i do ambitniejszych carvingowych szusów.

Ośrodek cieszy się dużym powodzeniem wśród narciarzy z trzech powodów: aż pięciu czarnych tras, snowparku oraz przyjaznych warunków także dla początkujących – łatwych tras jest tu aż 52 km. Trasy o wyższym stopniu trudności dostarczą naprawdę niezapomnianych wrażeń, np. zjazd jedną z najbardziej stromych we Włoszech (ok. 75% nachylenia) czy najdłuższą, 5-kilometrową trasą Hernegg. Z kolei Snowpark Kronplatz to największy (58 300 m) i najnowocześniejszy taki obiekt w Południowym Tyrolu położony wzdłuż wyciągu Belvedere. Jego długość wynosi 750-800 m, a różnica wysokości 170 m. Wyposażony jest w 3 tory dla narciarzy i snowboardzistów o różnym stopniu zaawansowania. Na każdym z torów są skocznie, boksy, raile, kickery o zróżnicowanej skali trudności. Ponadto zbudowano tu specjalny tor dla dzieci, tzw. Family Fun Line z 6 różnymi hopkami i łukami oraz konstrukcją zamku dla szkółek narciarskich. Najnowszą atrakcję stanowi trasa BMW XDrive Cup na jednym ze stoków Kronplatz. Wystarczy się zarejestrować za pomocą skipassu i poczekać na swoją kolej, a następnie zjechać najszybciej (i najpiękniej!) jak się da. Szusy są filmowane, a czas zjazdu dokładnie liczony.

Szaleństwa nie tylko na stoku

W Kronplatz znajdziemy aż 40 schronisk dla narciarzy, przyjemne słoneczne tarasy oraz przytulne chatki urządzone w regionalnym stylu. Kronplatz stanowi jednocześnie jeden z niewielu ośrodków narciarskich w Alpach, który dysponuje pięcioma czarnymi trasami, określanymi „The Black Five" przeznaczonymi dla wielbicieli naprawdę mocnych i niezapomnianych wrażeń. Tu do wyboru: Sylvester, Hernegg, Pre da Peres, Erta oraz Pikulin.

Ogromu atrakcji dostarczy z pewnością Snowpark Kronplatz (ok. 800 m długości) – to jeden z najnowocześniejszych obiektów narciarsko-snowboardowych w Południowym Tyrolu, a zarazem największy snowpark w Europie. Znajduje się on przy wyciągu Belvedere na wysokości 2 230 m n.p.m., w miejscu doskonale nasłonecznionym, dodatkowo w otoczeniu przepięknych gór. Do dyspozycji turystów są 3 tory narciarskie i snowboardowe o różnym stopniu zaawansowania.

Jeśli chcecie skorzystać z ciekawych tras biegowych, musicie koniecznie udać się do Rasen Antholtz – miejscowości turystycznej położonej na wysokości 1 300 m. W sezonie zimowym znana jest szczególnie z różnorodnych tras do narciarstwa biegowego. Dużą atrakcję w dolinie Antholz stanowią popularne tory saneczkowe Staller Sattel oraz Steinzgeralm.

Relaks po nartach

Włoski region Kronplatz gwarantuje tory saneczkowe, lodowiska, baseny, hale tenisowe, a nawet możliwość jazdy saniami. Aby się nieco pobawić, trzeba udać się do S.Vigilio czy Chienes. Dla tych, którzy chcą odetchnąć od gwaru i tłoku, idealnym miejscem będzie centrum Brunico położone u podnóży ośrodka narciarskiego Plan de Corones. Tutaj znajdziecie przytulne kawiarnie, restauracje ze zróżnicowaną kuchnią krajową i międzynarodową. Ponadto można odwiedzić zamek Brunico, w którym mieści się aż pięć muzeów – najnowsze z nich to „Górskie Muzeum Messnera" .

Dla najmłodszych

W miejscowości Olang, otoczonej szczytami Kronplatz, znajduje się Kids Safety Park, w którym poprzez zabawę uczy się dzieci jazdy na nartach. W Pfalzen z kolei, usytuowanej po słonecznej stronie regionu, znajdziecie oświetlony tor saneczkowy oraz lodowisko.

Szusowanie bez ograniczeń

W dolinie Kronplatz uprawianie sportów zimowych jest bardzo proste i wygodne. Skipass Skirama Plan de Corones/Kronplatz, jak sama nazwa wskazuje, obejmuje tereny całej doliny. Ceny zależne są oczywiście od sezonu oraz wieku osób kupujących karnet.

Ubezpieczenia turystyczne Kronplatz - dowiedz się więcej »