Loading...Loading...

Austria to kraj zdominowany przez alpejskie krajobrazy. Turystów zachwycają ośnieżone szczyty górskie i fascynujące lodowce. Kusi tradycyjna kuchnia i alpejskie wody termalne. Przyciągają też doskonałe warunki śniegowe, idealne do zimowego szaleństwa.

World map

Nawet najbardziej wymagający narciarze i snowboardziści wysoko ocenią austriackie stoki. W regionie narciarskim Dachstein West znajdą 140 km świetnie utrzymanych i regularnie naśnieżanych tras, a także cały system nowoczesnych wyciągów. Miłośnicy biegówek czy wędrówek na rakietach śnieżnych także będą zachwyceni, przede wszystkim malowniczymi krajobrazami. W regionie Dachstein-Tauern na miłośników zimowego szaleństwa czeka ponad 100 wyciągów, a także świetne warunki do zjazdów na sankach, co ucieszy głównie dzieci.

Równie ciekawa jest Karyntia. To istny narciarski raj. Trasy o różnym stopniu trudności gwarantują doskonałe warunki śniegowe aż do połowy kwietnia. Ale Austria to nie tylko narty i inne sporty zimowe, ale też zabytkowe miasta, ciekawa kultura i gościnni mieszkańcy. Obowiązkowym punktem podczas wizyty w Austrii jest oczywiście jej stolica – Wiedeń – ze słynnym pałacem cesarskim Hofburg oraz katedrą św. Szczepana. Ale to tylko jedno z wyjątkowych miejsc na mapie tego kraju. Jest też Innbruck, Graz oraz Salzburg z historyczną częścią wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Smakoszy zachwyci austriacka kuchnia. Znajdziecie tu zarówno tradycyjne sznycle czy knedle, jak i eleganckie desery skąpane w waniliowym sosie. Z podróży koniecznie trzeba przywieźć słynne czekoladki Mozartkugel w charakterystycznych papierkach z podobizną wielkiego artysty.

Regiony
Ośrodki narciarskie
Warto wiedzieć
Ubezpieczenia turystyczne Austria - dowiedz się więcej »