Atrakcje w Grecji

760x433_grecja3

Co warto zobaczyć w Grecji? Jakie Atrakcje koniecznie trzeba zwiedzić? Czytajcie dalej i dowiedzcie się więcej!

Ateny

Zwiedzanie Grecji powinniśmy zacząć od jej stolicy, a więc Aten. Chyba każdy wie, co nieco o historii tego miasta, zresztą tak jak i o samej Grecji. Warto zauważyć, że pierwsze odczucia, które przywołują Ateny, sugerują, że mamy do czynienia z miastem śródziemnomorskim. Oczywiście jest w tym sporo prawdy, choć z czasem nie da się nie dostrzec jego europejsko-orientalnego charakteru.

Kreta

Grecja to oczywiście także i Kreta, której nie można ominąć w swojej podróży po tym pięknym kraju. Warto odnieść się przede wszystkim od tego, że większość z ponad tysiąckilometrowego wybrzeża zajmują tutaj plaże. Jeśli mielibyśmy wziąć pod uwagę najlepsze plaże, to te ciągną się tutaj wzdłuż zachodniego, wschodniego i południowo-zachodniego wybrzeża. Te są bowiem położone z dala od ośrodków masowej turystyki.

Przeczytaj również: Kreta – wyspa różnorodności

Santorini

Santorini, która określana jest też jako Thíra należy do perełek Grecji. Nie można jej nie zwiedzić. Ogromne wrażenie robią tu wysokie i poszarpane klify, które zwieńczone są białymi domkami powszczepianymi w skały. Jest to jedna z najpopularniejszych, jeśli w ogóle nie najpopularniejsza wyspa w archipelagu Cyklad. Wspaniała panorama w połączeniu z plażami oraz krystalicznie czystymi wodami tworzy krajobraz, który zauroczy nawet najmniej wrażliwego turystę.

 

Meteory

Będąc w Grecji, powinniście mieć także możliwość obejrzenia Meteorów i bynajmniej nie chodzi nam tutaj o deszcz spadających gwiazd. Jest to bowiem jedno z najbardziej urokliwych miejsc nie tylko w samej Grecji, ale i na całym świecie. Na wznoszących się tu w górę skałach na wysokości ponad pięciuset metrów zlokalizowane są bowiem prawosławne klasztory. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że początkowo potrzebne do życia mnichom materiały były wciągane na linach. Obecnie część z nich jest już nieco bardziej cywilizowana, gdyż dla wygody zwiedzających wybudowano tu schody i pomosty.

Zakynthos

W naszym spisie największych greckich atrakcji nie mogło oczywiście zabraknąć wyspy Zakynthos, gdzie znajduje się wrak statku. Dlatego też każdy, kto stanie nad urwiskiem i spojrzy w dół na znajdującą się tutaj zatokę, na pewno na długo nie zapomni tego widoku i najprawdopodobniej na zawsze utkwi on mu w pamięci. Nawet mimo tego, że wrak statku jest zdecydowanie nowszy, niż się może wydawać.

Przeczytaj również: Wyspy greckie: Najpiękniejsze wyspy greckie

Półwysep Chalkidiki

Warto zajrzeć także na Półwysep Chalkidiki, który charakteryzuje się niezwykłym kształtem oraz złocistymi plażami i krystalicznie czystą wodą. Trzy przylądki, które się tu znajdują, mają po około czterdzieści kilometrów każdy i różnią się od siebie charakterem, ukształtowaniem i rzecz jasna nazwą. Najwięcej letnisk, hoteli oraz dyskotek, a więc i turystów znajduje się na przylądku Kassándra, który jest najmniej górzysty i słabo zalesiony. Królują tu natomiast piaszczyste plaże.

Sprawdź wakacje w Grecji.

Olimp

Jak mogliśmy zapomnieć o Olimpie? Oczywiście, że nie mogliśmy i o nim nie zapomnieliśmy. Nie jest to jednak pojedyncza góra, jak się wielu może wydawać. Otóż jest to spory masyw o niecodziennej urodzie. Znajduje się tu kilkanaście dwutysięczników. Najwyższym szczytem jest tutaj Mi¬ti¬kas, który wznosi się na wysokość blisko trzech tysięcy metrów. Zwany jest on także Pantheonem i to ponoć tam odbywały się spotkania Bogów, które znamy z historii. Pamiętajcie mimo wszystko, że jego zdobycie nie będzie zadaniem łatwym i musi kosztować sporo siły, choć jeden ze szlaków turystycznych prowadzi tu aż na sam szczyt.

Delfy

Jeśli jesteśmy już przy starożytności, odnieśmy się także i do Delf, które niegdyś były uznawane za pępek świata. Obecnie należą one do najpiękniejszych wykopalisk na świecie, które potrafią poruszyć naszą wyobraźnię. Swoją historię Delfy zawdzięczają mieszczącej się tutaj wyroczni. Wszystko dzięki rozpadlinie skalnej, z której wydobywały się trujące opary. Te potrafiły wprowadzić przybywających tu po radę w odmienny stan świadomości.

Kanał Koryncki

Wspomnijmy jeszcze o Kanale Korynckim. Większości może wydawać się, że to tylko wąski pas wody. Tak naprawdę jednak jego wielkość jest imponująca. Zauważmy tutaj jednak, że Kanał Koryncki oddziela Peloponez od głównej części Grecji. Warto pamiętać, że jego budowę rozpoczął Neron już w 67 roku, ale inwazja Galów niestety uniemożliwiła jego ukończenie. Do projektu powrócili dopiero Francuzi, a miało to miejsce w roku 1883. Mimo wszystko firma, która miała za zadanie go skończyć zbankrutowała i jego budowę dokończyć musieli Grecy. Miało to miejsce w roku 1893.

Jak w związku z tym widzimy, w Grecji raczej nie powinniśmy się nudzić, bo atrakcji turystycznych jest tu akurat pod dostatkiem.

Grecja często nazywana jest kolebką kultury i oczywiście nie bez powodu. Nie jest żadną tajemnicą, że miłośnik kultury i sztuki będzie miał tu co zwiedzać i spędzi na tym całe dnie, a może nawet i tygodnie. Jako że jest to też bardzo popularny kierunek turystyczny, warto przyjrzeć się najpopularniejszym atrakcjom turystycznym Grecji. Czego zatem nie możemy ominąć, będąc w tym pięknym kraju?

Wypoczynek i wakacje w Grecji – sprawdź tutaj.