Loading...Loading...

Rano narciarskie szaleństwo i podziwianie niezwykłych widoków, wieczorem zakupy w luksusowych sklepach wolnocłowych. To się nazywa dolce vita!

World map

Jeszcze 60 lat temu to położone wśród alpejskich szczytów miasteczko było odciętą od świata, zagubioną w górach wioską. Po przekopaniu tunelu Munt La Schera na granicy Włoch i Szwajcarii Livigno zaczęło tętnić życiem. Obecnie jest jednym z najbardziej znanych i chętnie odwiedzanych kurortów narciarskich nie tylko we Włoszech, ale i w całych Alpach.

Dwa masywy - Carosello i Mottolino

Trasy zlokalizowane są na dwóch masywach: Carosello i Mottolino. Blisko stąd do szwajcarskiego kurortu San Moritz oraz licznych restauracji i knajpek z bogatym wyborem dań kuchni włoskiej. Ponadto można tu zrobić atrakcyjne zakupy, Livigno jest bowiem w strefie wolnocłowej. W miejscowości znajduje się ponad 200 ekskluzywnych butików, perfumerii i salonów znanych marek (najmłodszych z pewnością ucieszy ogromny sklep firmy LEGO).

Snowparki i ścieżki crossowe

Świetne są tutejsze snowparki (na Mottolino, na Carosello, obok kolejki gondolowej Cassana w naturalnej rynnie obok wyciągu Sponda) oraz odgrodzone od tradycyjnych tras zjeżdżalnie czy trampoliny. Przygotowano też ścieżki crossowe pełne garbów i fałd.

Ubezpieczenia turystyczne Livigno - dowiedz się więcej »