Krabi to prowincja Tajlandii położona nad Morzem Andamańskim – tym samym, nad którym leży słynna wyspa Phuket, a także inne, mniejsze i większe wysepki charakteryzujące się nieskazitelną urodą piaszczystych plaż i przejrzystością turkusowych wód. Akcja filmu z Leonardo DiCaprio o jakże adekwatnym tytule „Niebiańska plaża” doskonale podsumowuje ogólne wrażenie, jakie tamtejszy krajobraz wywiera na odwiedzających.

Krabi przyciąga rzesze turystów (choć w dalszym ciągu jest ich mniej niż chociażby na wyspie Phuket)tym, co znamienne dla całej Tajlandii. Mowa oczywiście o rajskiej przyrodzie, kuchni pieszczącej kubki smakowe, niezwykłej atmosferze gościnności i otwartości lokalnych mieszkańców, a także sakralnych perełkach. Stolica regionu Krabi położona jest nad rzeką o tej samej nazwie. Warto poświęcić jej uwagę między innymi ze względu na moc atrakcji, które oferuje odbywający się tam co weekend nocny market. Pyszne jedzenie, lokalne pamiątki i występy muzyków pozwalają w pełni poznać prawdziwy tajski klimat. W centrum miasta znajduje się również biała świątynia Wat Kaewkorawaram, a podczas spaceru wzdłuż rzeki z łatwością można natknąć się na symbol Krabi, czyli pomnik krabów.
Możliwość przemieszczania się kolorowymi łodziami pomiędzy kolejnymi punktami położonymi w okolicy prowincji pozwala na odkrywanie coraz piękniejszych miejsc, pozostających w pamięci na długo. Z Krabi z łatwością można wyruszyć między innymi na wyspę Hong, Koh Lanta, kokosową wyspę Ko Poda czy do tak zwanej Jaskini Tygrysa – warto pokonać 1237 schodów i dotrzeć do ukrytej wysoko w dżungli świątyni i napawać się niezwykłym widokiem z góry na okolicę. Miłośnicy kąpieli morskich, nurkowania i błogiego wypoczynku powinni bezsprzecznie uzupełnić swoje podróżnicze doświadczenie o ten region.