Welcome to the world of TUI

Please choose your tui website:

Mały, ale piękny kraj w sercu Europy, z Dunajem na południu i Tatrami na północy. Na szczytach wzgórz zachowały się po dziś dzień ruiny zamków niegdyś broniących tych terenów przed hordami najeźdźców. W Bratysławie, gdzie koronowano przed wiekami królów Węgier, do dziś podziwiać można wspaniałe średniowieczne i barokowe budowle

Kameralny i piękny kraj w sercu Europy, z Dunajem na południu i Tatrami na północy. To wyjątkowe państwo przyciągające bogatą historią i malowniczą przyrodą. Na szczytach wzgórz do dzisiaj zachowały się ruiny zamków, niegdyś broniących tych terenów przed hordami najeźdźców. W Bratysławie, gdzie koronowano przed wiekami królów Węgier, do czasów obecnych podziwiać można wspaniałe średniowieczne i barokowe budowle. Słowackie korzenie miał twórca pop-artu Andrej Varchola, najbardziej znany z cyklu portretów Marlin Monroe. Słowacja to kraj, który bardzo zmienił się w ciągu ostatnich kilku lat. Wciąż jest piękny przyrodniczo, ale dzięki ogromnym inwestycjom w turystykę stał się również ciekawszy i przyjemniejszy dla odwiedzających. Liczne szlaki turystyczne, Tatralandia, Tatrzańska Dzikolandia, baseny termalne i wiele wiele innych. Tutaj każdy znajdzie coś specjalnie dla siebie.

Tatry Niskie

Tatry Niskie

Drugie najwyższe pasmo górskie na Słowacji, wspaniałe krajobrazy i niekończące się szlaki do pieszych wędrówek. Tatry Niskie za sprawą swojej wyjątkowej przyrody i zapewniających moc atrakcji ośrodków turystycznych z niesłabnącą siłą przyciągają urlopowiczów.

Zobacz więcej
Bratysława

Bratysława

Stolica naszego sąsiada Słowacji kusi magicznymi i urokliwymi miejscami do zwiedzania. Położona nad Dunajem, zaledwie 620 km od Polski, często bywa pomijana w planowaniu wycieczki. Bratysława to idealne miejsce na weekendowy wyjazd. Na turystów czeka zachwycające miasto, wypełnione historią, uliczkami do spacerowania i kameralnymi kawiarenkami, w których można delektować się smaczną kawą obserwując życie miasta. Sprawdźcie co warto zwiedzić w Bratysławie.

Zobacz więcej
Tatry Wysokie

Tatry Wysokie

Tatry Wysokie, zajmujące powierzchnię 760 km2, są najmniejszym na świecie masywem gór wysokich obejmującym ponad 300 szczytów. Warto wybrać się tutaj na piesze wycieczki, podziwiać piękne widoki lub po prostu zrelaksować się w basenach termalnych.

Zobacz więcej