Welcome to the world of TUI

Please choose your tui website:

Tatry Wysokie, zajmujące powierzchnię 760 km2, są najmniejszym na świecie masywem gór wysokich obejmującym ponad 300 szczytów. Warto wybrać się tutaj na piesze wycieczki, podziwiać piękne widoki lub po prostu zrelaksować się w basenach termalnych.

Głównym miastem Tatr Wysokich, a zarazem najważniejszym ośrodkiem kulturalnym regionu, jest Poprad. Zabytkowe centrum miasta otaczają mieszczańskie kamienice z XVIII i XIX w. W Popradzie można skorzystać z basenów termalnych, a przede wszystkim zobaczyć wyjątkowe miejsca. Tu znajduje się najstarsza galeria na Słowacji ze zbiorem dzieł i grafik obrazujących Tatry.

Jednym z najpiękniejszych ośrodków na Słowacji jest Tatrzańska Łomnica leżąca w Tatrach Wysokich, u stóp Łomnicy (2632 m). Miejscowość ta jest doskonałym punktem wypadowym na wędrówki po górach i przejazdy kolejkami linowymi.

Urokliwym, zabytkowym kurortem z XIX wieku jest Stary i Nowy Smokowiec. Stanowią one centralny punkt Tatr Wysokich, leżący bezpośrednio przy dolnej stacji kolejki na Hrebienok. Panują tutaj dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej. Nowy Smokowiec powstał w latach 30. XX w. wokół prywatnych pensjonatów i sklepów, leżących na uboczu ruchliwego Starego Smokowca. Obecnie Nowy Smokowiec zlał się ze Starym Smokowcem, tworząc jeden ośrodek.