Loading...Loading...

Kameralne państwo w sercu Europy, z Dunajem na południu i Tatrami Niskimi oraz Wysokimi na północy. Słowacja to kraj, który bardzo zmienił się w ciągu ostatnich kilku lat. Wciąż jest piękny przyrodniczo, a dzięki ogromnym inwestycjom w turystykę, stał się również ciekawszy dla odwiedzających, szczególnie dla amatorów sportów zimowych.

World map

Słowacja przede wszystkim kojarzy się z górami – Tatry Niskie i Wysokie czekają na lubiących aktywny wypoczynek turystów. Tatry Niskie to górskie hale, piękne krajobrazy, gęste lasy porastające góry i doliny składające się na największy park narodowy Słowacji. Tatry Niskie to druga największa pod względem powierzchni grupa górska na Słowacji.

Główną atrakcją regionu pozostaje Demianowska Dolina – osada położona na wysokości 750 m n.p.m., u stóp Chopoka (2024 m n.p.m.), wśród lasów, na początku niecki zwężającej się stopniowo w dziki i romantyczny kanion. To najlepiej zagospodarowana turystycznie osada w północnej części Tatr Niskich, otoczona licznymi pensjonatami. Miejscowość ta jest najważniejszym ośrodkiem sportów alpejskich w Tatrach Niskich – 27 km tras narciarskich i 17 kolejek linowych i wyciągów. Często odbywają się tutaj międzynarodowe zawody narciarskie. Najbardziej zadowoleni będą zaawansowani amatorzy nart – do dyspozycji jest bowiem prawie 18 km tras. Dla początkujących przygotowanych jest 11 km tras, a dla prawdziwych zawodowców około 7 km.

Tatry Wysokie to zapierające dech krajobrazy, zdrowy klimat i najwyższe wywyższenie Karpat, zwane też małymi Alpami. Tutejsza sceneria ma wysokogórski rys: przeważają skalne ściany, poszarpane szczyty, a doliny mają przekrój w kształcie litery U. Tatry Wysokie, zajmujące powierzchnię 760 km2, są najmniejszym na świecie masywem gór wysokich obejmującym ponad 300 szczytów. Tutaj w 1949 roku powstał pierwszy Park Narodowy, w którym do dziś zachowały się ginące gatunki zwierząt.

Miłośnicy sportów zimowych odnajdą tu swój prawdziwy raj. Ośrodkiem, o którym trzeba wspomnieć jest Strbske Pleso położone na wysokości 1489 m (najwyżej na Słowacji). Znajdziecie tereny narciarskie dla zaawansowanych z 2 skoczniami, stadionem narciarskim i trasami biegowymi. Popularny kurort klimatyczny znajduje się nad krystalicznym jeziorem górskim. Przez cudowne krajobrazy wiodą trasy dla narciarzy klasycznych (30 km).

Regiony
Ośrodki narciarskie
Ubezpieczenia turystyczne Słowacja - dowiedz się więcej »