Loading...Loading...

Kraj Salzburski jest połączeniem alpejskiej scenerii z doskonałymi warunkami na stokach. Nowoczesne wyciągi i kolejki linowe przenoszą w najlepsze tereny narciarskie: Zell am See – Kaprun z bogatą ofertą sportów zimowych, familijną dolinę Gastein i tętniący życiem ośrodek narciarski Saalbach-Hinterglemm. Ten, kto woli pozostać na dole, może pojeździć na sankach, łyżwach czy nartach biegowych.

World map

Kraj Salzburski gwarantuje doskonałe warunki do aktywnego spędzania czasu przez cały rok. W lecie aktywni turyści znajdą tu niemal 7 tys. km szlaków do pieszych wędrówek i wspinaczek oraz 6 tys. km tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Zimą króluje narciarstwo. Największą atrakcją jest Ski amade, czyli 5 ośrodków narciarskich z ponad 850 km tras o różnym poziomie trudności – wszystko to w ramach jednego, wspólnego karnetu.

Słynny region Zell am See- Kaprun oferuje całoroczne trasy narciarskie na lodowcu Kitzsteinhorn – idealne zarówno dla początkujących, jak i średniozaawansowanych. Dużą popularnością cieszy się też karuzela narciarska w Obertauern – można nią objechać ośrodek bez zdejmowania nart, powracając ciągle do punktu startu. Dolina Gastein to idealne miejsce na rodzinny wyjazd – tu czekają trasy na różnym poziomie zaawansowania oraz bogata oferta basenów termalnych, z których można skorzystać zaraz po zejściu ze stoku. Jest też ośrodek Saalbach-Hinterglemm, czyli miejsce z perfekcyjnie zaprojektowaną siecią nartostrad i wyciągów.

Kraj Salzburski to także miejsce znane z swej zabytkowej stolicy. Salzburg, kojarzy się przede wszystkim z Mozartem oraz urokliwą starówką wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wyjątkowy klimat tego miasta w połączeniu z niepowtarzalną architekturą czynią to miejsce naprawdę niezwykłym.

Ośrodki narciarskie
Warto wiedzieć
Ubezpieczenia turystyczne Kraj Salzburski - dowiedz się więcej »