Welcome to the world of TUI

Please choose your tui website:

W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15.01.2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z dnia 21.12.2020 r. informujemy, iż wyloty do 31.01.2021 r. będą odbywać się zgodnie z planem. Podróżujący, wracający do Polski, zostaną zobowiązani do odbycia 10-dniowej kwarantanny (licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy).

W przypadku jakichkolwiek zmian zostaną Państwo o tym niezwłocznie poinformowani.

Szczegółowe informacje na temat aktualnie obowiązujących przepisów wjazdowych, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, znajdą Państwo na stronie: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub www.reopen.europa.eu/pl.

WARUNKI PODRÓŻOWANIA PODCZAS COVID-19
COVID-19 travel conditions and required documents

Następujace dokumenty należy wydrukować, wypełnić i mieć przy sobie podczas podróży:
Please remember you are required to complete and print the documents listed below before your travel:

1. Dla wszystkich podróżujących za granicę (wakacje samolotem), w tym także uczestników poniżej 18 roku życia.
For all passengers travelling abroad (by plane), including participants under 18 years of age.

Karta lokalizacji pasażera (PLF) -wymagane 2 sztuki na loty w obie strony
Passenger Locator Form – 2 copies required (return flights)

Instrukcja

Deklaracja Pasażera Dla Celów Ochrony Zdrowia Publicznego w związku z COVID-19 – wymagane 2 sztuki (na loty w obie strony)
Public Health COVID-19 Passenger Self Declaration Form – 2 copies required (return flights)

Instrukcja

WAŻNE! Na pokład samolotu linii Blue Panorama (AMQ) obowiązkowo należy zakładać maseczki chirurgiczne lub maseczki typu FFP2 oraz FFP3. Pasażerowie są zobowiązani do posiadania odpowiedniej liczby maseczek na czas podróży - należy zmieniać je co 4 godziny. Maseczki wykonane własnoręcznie nie są dozwolone - pasażerowie nieposiadający odpowiedniego zabezpieczenia, nie będą wpuszczani na pokład samolotu.

UWAGA! W przypadku połączeń realizowanych w oparciu o przeloty rejsowe, należy zapoznać się z warunkami przewoźnika (linii lotniczej), a także kraju, w którym odbywa się przesiadka. Może zdarzyć się, iż kraj tranzytowy wymaga okazania negatywnego wyniku testu na obecność COVID-19 – zarówno przy wylocie, jak i w drodze powrotnej. Szczegółowe informacje na temat aktualnie obowiązujących przepisów wjazdowych, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, znajdą Państwo na stronie: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

2. Dla wszystkich podróżujących linią lotniczą Enter Air - wymagane 2 sztuki (na loty w obie strony).
For all passengers travelling with Enter Air- 2 pieces per person required (for return flights).

Deklaracja dla Enter Air - wymagane 2 sztuki na loty w obie strony
Health declaration – 2 copies required (return flights))

3. W zależności od kraju (wakacje samolotem oraz wakacje z dojazdem własnym)
Depending on the arrival country (only accommodation and flights)

Aruba: wymagany test na COVID-19 w języku angielskim

Osoby przylatujące na Arubę są zobowiązane do przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19. Wynik musi być przedstawiony w języku angielskim lub innym honorowanym przez linię lotniczą lub kraj docelowy. Testy należy zrealizować najwcześniej 72 godziny przed wylotem (lub bliżej odlotu), a wyniki należy zamieścić w formularzu na stronie https://edcardaruba.aw/ nie później niż 12 godzin przed wylotem na Arubę. Wszelkie testy i wyniki wykonane przed 72 godzinami przed wylotem nie będą uznawane. Testy nie są wymagane dla dzieci poniżej 14 lat. Osoby przylatujące na Arubę są zobowiązane do wypełnienia internetowego procesu rejestracji na stronie https://edcardaruba.aw/, w którym obowiązkowe jest uiszczenie opłaty w wysokości 30$ za ubezpieczenie – dodatkowe informacje znajdują się na stronie: https://www.arubavisitorsinsurance.com/. Noszenie maseczki jest obowiązkowe w określonych miejscach na Arubie na mocy przepisów rządowych. Zarówno goście, jak i miejscowi, powinni mieć przy sobie maseczkę, której należy używać w wyznaczonych miejscach, a także we wszystkich innych przypadkach, w których zachowanie dystansu społecznego nie jest możliwe.

-

Dominikana

Deklaracja zdrowotna

Granice Republiki Granice Republiki Dominikańskiej są otwarte dla ruchu turystycznego. Zniesiono wymóg posiadania testów na COVID-19 przy wjeździe do kraju, natomiast osoby przybywające mogą zostać wyrywkowo poddane tzw. szybkim testom na obecność wirusa, z pominięciem uczestników, którzy nie ukończyli 5 roku zycia. Na terenie kraju do 26.01.2021 r. obowiązuje godzina policyjna, od 17:00 do 5:00 od poniedziałku do piątku oraz od 12:00 do 5:00 w soboty, niedziele i święta. W przypadku konieczności udania się do/z miejsca zamieszkania na/z lotniska w czasie trwania godziny policyjnej, należy posiadać ze sobą bilet lotniczy, dokumenty podróży oraz rezerwację noclegu jako dowód upoważniający do przemieszczenia się. Wycieczki fakultatywne nie będą realizowane w weekendy. Wymagane jest noszenie maseczki w miejscach publicznych. Aktualnie dostępna jest możliwość uzupełniania formularza w wersji papierowej, lub rejestracja online. Od 1 lutego 2021 r. przed wjazdem do Dominikany konieczna będzie rejestracja na stronie internetowej: https://eticket.migracion.gob.do/oraz wygenerowanie kodu QR. Rejestracji należy dokonać na 72 godziny przed wylotem.

Egipt: wymagany test na COVID-19 w języku angielskim

Deklaracja zdrowia

Od 1 września 2020 r. wszyscy podróżni udający się do Egiptu, zobowiązani są posiadać zaświadczenie wykonania testu RT-PCR z wynikiem negatywnym lub poddać się testowi na COVID-19 na lotnisku, po przylocie. Opłata za wykonanie testu w Egipcie to około 30 USD za osobę. Obowiązek wykonania testu nie obejmuje dzieci do 6 lat. Cała procedura wykonania testu nie powinna trwać dłużej niż 1h.
Podróżujący, którzy zdecydują się na wykonanie testu w Polsce, powinni pamiętać, iż wynik musi być przedstawiony w języku angielskim lub innym honorowanym przez linię lotniczą lub kraj docelowy. Powinien zawierać poprawne dane pasażera, podpis lekarza laboratorium i znak wodny lub międzynarodowy kod kreskowy (QR), potwierdzający instytucję, wykonującą badanie. Badanie powinno być przeprowadzone maksymalnie 72 godziny przed planowanym wjazdem do Egiptu. W przypadku braku papierowej wersji zaświadczenia, pasażer musi okazać oficjalną wiadomość e-mail od danego laboratorium (lub zalogować się na stronie laboratorium i okazać tam wynik w języku angielskim). Po wykonaniu badania, pasażer opuszcza lotnisko i udaje się do hotelu, gdzie oczekuje na wynik, który zostanie przekazany w czasie nie dłuższym niż 24 h od pobrania testu. W przypadku pozytywnego testu klienci pozostają na kwarantannie w swoim hotelu (pokoju).
WAŻNE! Turyści przybywający lotami czarterowymi bezpośrednio do gubernatorstw: Morze Czerwone, Synaj Południowy, Marsa Matrouh, Luxor i Asuan zwolnieni są z opłaty za wizę do 30 kwietnia 2021 r.

Hiszpania: wymagany test na COVID-19 w języku angielskim

Wszystkie osoby podróżujące na Wyspy Kanaryjskie (dotyczy dzieci od 6 roku życia) zobowiązane są do posiadania negatywnego wyniku testu RT-PCR lub antygenowego, ważnego 72 godziny przed przylotem na Wyspy Kanaryjskie. Wynik musi być przedstawiony w języku angielskim lub innym honorowanym przez linię lotniczą lub kraj docelowy. Dopuszczane są także testy wykonane metodą TMA i RT-LAMP, natomiast ze względu na ograniczoną dostępność wykonania badania w Polsce, rekomendujemy wykonanie testu metodą RT-PCR. Szczegóły znajdują się na stronie tutaj. Przed dokonaniem zakupu prosimy o weryfikację i wybór punktu badania.
Dodatkowo, zgodnie z obowiązującymi przepisami wjazdowymi, wymagana jest rejestracja na stronie: www.spth.gob.es/ lub w aplikacji mobilnej Spain Health Travel App na mniej niż 48 godzin przed rozpoczęciem podróży oraz wygenerowanie kodu QR. Każdy uczestnik podróży (w tym dziecko) musi posiadać oddzielny, indywidualny kod QR.

jamajka

Turyści podróżujący na Jamajkę muszą przed wjazdem przedstawić zezwolenie na podróż uzyskane na stronie https://travelauth.visitjamaica.com. Wniosek można składać w dowolnym momencie, najpóźniej 5 dni przed planowaną datą podróży. Aby chronić turystów, jak i mieszkańców wyspy wyznaczono dwie strefy bezpieczne dla podróżujących. Pierwsza strefa to północny odcinek rozciągający się od Negril przez północne wybrzeże do Port Antonio. Druga strefa zaczyna się na plaży Farquhar kończąc na zachód w Negril. Hotele świadczące usługi w strefach turystycznych zostały przystosowane do przyjmowania klientów zgodnie z zaleceniami sanitarnymi. Testy na COVID-19 dla obywateli Polski nie są wymagane.

Kenia: wymagany test na COVID-19 w języku angielskim

Rząd kenijski opracował zestaw wytycznych w zakresie bezpieczeństwa dotyczący podróży samolotem i wjazdu do Kenii. Zakładają one m.in. konieczność korzystania z maseczki przez cały czas trwania lotu, okazanie przy wjeździe do Kenii negatywnego wyniku testu PCR, wykonanego na maksymalnie 96 h przed lotem i pomiar temperatury ciała. Wynik testu musi być przedstawiony w języku angielskim lub innym honorowanym przez linię lotniczą lub kraj docelowy. Aktualna lista państw, z których podróżujący są zwolnieni z kwarantanny jest dostępna na stronie Kenya Civil Aviation (https://kcaa.or.ke/quarantine-exempted-states) - kenijskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego. W dniu 8 sierpnia 2020 r. Polska została dodana do wyżej wymienionej listy. Oznacza to, że osoby podróżujące z Polski, przy spełnieniu innych, wskazanych wyżej wymogów (okazanie negatywnego wyniku testu, brak symptomów COVID-19), będą zwolnione z kwarantanny przy wjeździe do Kenii. Podróżujący do Kenii są zobowiązani do wypełnienia deklaracji zdrowia na stronie https://ears.health.go.ke/airline_registration/ i okazania wygenerowanego kodu QR. Powrót do Polski nie wymaga wykonania dodatkowego testu PCR w Kenii.
Od 1 stycznia 2021 roku rząd kenijski zniósł możliwość zakupu wizy bezpośrednio na lotnisku. Wizę należy zakupić na stronie: http://evisa.go.ke/evisa.html/ i okazać na lotnisku docelowym w Kenii. Czas rozpatrywania wniosku wynosi około 48 godzin, dlatego rekomendujemy, aby złożyć wniosek odpowiednio wcześniej. Na stronie należy wypełnić stosowny formularz, załączyć zdjęcie i dokonać opłaty.

Kuba: wymagany test na COVID-19 w języku angielskim

Deklaracja sanitarna

Od 10 stycznia 2021 r. wszyscy podróżujący na Kubę są zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu RT-PCR wykonanego maksymalnie 72 godziny przed przylotem. Wynik musi być przedstawiony w języku angielskim lub innym honorowanym przez linię lotniczą lub kraj docelowy. Nie zwalnia to jednak z obowiązku poddania się ponownemu testowi na lotnisku po przylocie. Test jest współfinansowany przez rząd kubański, jednak część opłaty może zostać pobrana przez linię lotniczą, przy check-in, dlatego prosimy o zapoznanie się z obowiązującym regulaminem przewoźnika. Osoby z pozytywnym wynikiem testu zostaną poddane kwarantannie. Po wykonaniu testu, pasażer opuszcza lotnisko i udaje się do hotelu, gdzie oczekuje na wynik, który zostanie przekazany w czasie nie dłuższym niż 24h od pobrania. Należy także posiadać rozszerzone o zakres COVID-19 ubezpieczenie – rekomendujemy wykupienie wariantu Optymalnego ((https://www.tui.pl/ubezpieczenia-turystyczne)). Aktualnie jedyną dopuszczoną na Kubie formą płatności jest karta kredytowa (w restauracjach, sklepach, za wycieczki fakultatywne). Od 01 stycznia 2021 r. jedyną obowiązującą walutą będzie CUP (peso kubańskie), natomiast CUC (peso wymienialne) przestanie uczestniczyć w obiegu. Nie będzie możliwa płatność gotówką w dolarach amerykańskich. Obowiązuje całkowity zakaz wwożenia papierosów elektronicznych na Kubę.

Od 09 stycznia 2021r. władze kubańskie wprowadziły częściowy lockdown w regionach Matanzas i Santa Maria. Zamknięte są sklepy, bary i restauracje, oraz występują ograniczenia w przemieszczaniu się, co może wpływać na realizacje wycieczek fakultatywnych.

Madera: wymagany test na COVID-19 w języku angielskim

Wszystkie osoby podróżujące na Maderę powinny zarejestrować się na stronie https://madeirasafe.com/#/login, wygenerować kod QR oraz poddać się testowi na COVID-19 na lotnisku, po przylocie. Test jest wykonany na koszt Rządu Madery, a cała procedura wykonania testu nie powinna trwać dłużej niż 1 h. Możliwe jest także okazanie negatywnego wyniku testu RT-PCR na COVID-19, wykonanego na własny koszt nie wcześniej niż 72 h przed wylotem z kraju zamieszkania. Wynik musi być przedstawiony w języku angielskim lub innym honorowanym przez linię lotniczą lub kraj docelowy. Obowiązek wykonania testu nie dotyczy dzieci poniżej 12 roku życia. Z warunku obowiązkowego testu PCR zwolnieni są pasażerowie, którzy przedstawią medyczne zaświadczenie o wyzdrowieniu z COVID-19 w ciągu ostatnich 90-dni od dnia wjazdu na Maderę lub medyczne zaświadczenie o zaszczepieniu na COVID-19. Zaświadczenia powinny być przygotowane w języku angielskim lub przetłumaczone na język angielski. Po wypełnieniu deklaracji, pasażer opuszcza lotnisko i udaje się do hotelu, gdzie oczekuje na wynik testu (w pokoju hotelowym), który zostanie przesłany na wskazany numer telefonu w czasie nie dłuższym niż 12 h od pobrania testu.

Malediwy: wymagany test na COVID-19 w języku angielskim

Cały pobyt musi być zarezerwowany w jednym obiekcie i turyści mogą poruszać się wyłacznie po tej wyspie, na której znajduje się hotel. Wycieczki na inne wyspy, do miasta Male lub Hulhumale są tymczasowo niedostępne. Wszyscy goście muszą posiadać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu PCR na obecność COVID-19, z próbką pobraną maksymalnie 96 godziny przed wylotem na Malediwy, licząc od wizyty na pierwszym lotnisku. Niemowlęta poniżej pierwszego roku życia nie są objęte tym obowiązkiem. Wynik musi być przedstawiony w języku angielskim lub innym honorowanym przez linię lotniczą lub kraj docelowy.
Podróżni powinni wypełnić online (na 24 godziny przed podróżą) deklarację o stanie zdrowia (formularz dostępny na stronie: https://imuga.immigration.gov.mv/
Na lotnisku odbywa się mierzenie temperatury. Jeśli urzędnicy zauważą osobę z objawami mogącymi sugerować COVID-19 (nawet jeśli podróżny będzie miał ze sobą negatywny wynik testu PCR), mogą prosić o jego ponowne wykonanie. Jeśli ów pasażer podróżuje w grupie (np. z rodziną), wszystkie te osoby będą musiały poddać się badaniu oraz będą musiały poczekać na wyniki testu w osobnym pomieszczeniu. Koszty takiego badania pokrywają podróżujący.

Meksyk

Podróżujący do Meksyku zobowiązani są do uzupełnienia formularza w formie on-line pod wskazanym linkiem: https://afac.hostingerapp.com/i wygenerowania kodu QR. W poszczególnych stanach i miastach mogą obowiązywać różnego rodzaju restrykcje w podróży i przemieszczaniu się oraz dostępności atrakcji turystycznych.

Turcja: wymagany test na COVID-19 w języku angielskim

Deklaracja zdrowia

Od 30.12.2020 r. wszystkie osoby podróżujące do Turcji, będą zobowiązane do przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR na obecność COVID-19. Badanie musi być przeprowadzone maksymalnie 72 godziny przed planowanym wjazdem do Turcji. Zaświadczenie powinno zostać przedstawione w języku angielskim lub innym honorowanym przez linię lotniczą lub kraj docelowy. Nie ma obowiązku okazywania wyniku testu w przypadku dzieci poniżej 6 roku życia. Powyższa regulacja będzie obowiązywać do 1 marca 2021 r.
W Turcji obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek ochronnych w zamkniętych przestrzeniach publicznych (np. hotele, sklepy, centra handlowe, banki, supermarkety, szpitale, kościoły itp.) oraz w środkach transportu publicznego. Nieprzestrzeganie tego nakazu grozi nałożeniem kary. W przypadku wylotów do Bodrum obowiązek noszenia maseczek dotyczy wszystkich miejsc publicznych (również w przestrzeni otwartej), wyłączając tereny otwarte w hotelu oraz hotelowej plaży. Mogą występować ograniczenia dotyczące godzin pracy centrów handlowych, sklepów, restauracji, kawiarni itp. "

Zanzibar

Od przyjeżdżających na Zanzibar nie wymaga się posiadania zaświadczenia o negatywnym wyniku testu w kierunku COVID-19, o ile nie wymaga go państwo, z którego podróżny wyrusza do Zanzibaru. W przypadku lotów z Polski na ten moment nie ma konieczności przedstawienia wyniku testu. Na lotnisku odbywa się pomiar temperatury ciała, wymagane jest zachowywanie dystansu społecznego, noszenie maseczek oraz dezynfekcja dłoni. Nie obowiązuje kwarantanna po przylocie. Osoby przybywające i wykazujące symptomy związane z COVID-19, będą dodatkowo sprawdzane i mogą zostać poddane badaniu z zastosowaniem metody RT-PCR.

-

Zjednoczone Emiraty Arabskie: wymagany test na COVID-19 w języku angielskim

Wszyscy podróżujący muszą mieć przy sobie wydrukowany negatywny wynik testu RT-PCR na COVID-19 wykonany w ciągu 96 godzin przed wylotem. Wynik musi być przedstawiony w języku angielskim lub innym honorowanym przez linię lotniczą lub kraj docelowy. Dzieci poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku wykonywania testu. Honorowane są wyniki testów wykonane w laboratoriach akredytowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Dla turystów podróżujących na lotnisko w emiracie Ras al Khaimah wymagane jest pobranie aplikacji ALHOSN. Wszyscy obcokrajowcy, podróżujący przez lotnisko w Dubaju są zobowiązani do pobrania i zarejestrowania swoich danych w aplikacji COVID-19 DXB, która dostępna jest w Apple Store i Google Play. Należy wypełnić formularz oświadczenia zdrowotnego przed wyjazdem, na lotnisku.
Wymaga się od odwiedzających przestrzegania środków ostrożności w miejscach publicznych, w tym noszenie maseczek, utrzymywanie dwumetrowego dystansu społecznego i regularne mycie rąk.

-

Informacje o warunkach wjazdu do poszczególnych krajów będą aktualizowane na bieżąco. Prosimy o weryfikację przed wylotem.

OFERTA TESTÓW DLA KLIENTÓW TUI
Diagnostyka:
Test RT-PCR z zaświadczeniem w języku angielskim: rabat w wysokości 10% Kod rabatowy: TUI1201
https://diag.pl/sklep/pakiety/sars-cov-2-metoda-real-time-rt-pcr-z-zaswiadczeniem-lekarskim-w-jezyku-angielskim-dla-podrozujacych-np-do-grecji-egiptu-maroka/
ALAB Laboratoria:
Rabat 15% na komercyjne badanie PCR w kierunku koronawirusa w punktach ALAB laboratoria po okazaniu umowy z TUI lub rezerwacji dodanej do aplikacji mobilnej w myTUI.
www.alablaboratoria.pl/20042-coronavirus
EPIXPERT – oferta z opcją dojazdu na terenie Warszawy
Szczegółowe informacje na stronie:
https://epixpert.pl/oferta-tui/
Wynik testu w języku angielskim jest dostępny w terminie do 48h od daty pobrania.
- test RT-PCR w cenie 379 zł/os. (realizacja w punkcie w Warszawie – ul. Marszałkowska 28).
- test RT-PCR w cenie 379 zł/os. + 149 za dojazd do Klienta (realizacja w domu Klienta w obrębie Warszawy).

Rabaty na wykonanie testów dotyczą wszystkich Klientów TUI, bez względu na kierunek wakacji.
Przed dokonaniem zakupu prosimy o weryfikację i wybór punktu badania. W przypadku uzyskania wyniku pozytywnego Klienci mają możliwość bezkosztowej zmiany rezerwacji (nie dotyczy imprez turystycznych opartych o przeloty rejsowe).
Lista laboratoriów wykonujących testy na Covid-19 udostępniona przez Ministerstwo Zdrowia: www.gov.pl/web/zdrowie/lista-laboratoriow-covid