La Gomera – piękno natury

1

La Gomera to jedna z siedmiu głównych wysp należących do pięknie brzmiącego regionu “Islas Canarias” czyli Wysp Kanaryjskich. La Gomera to specyficzna wyspa, która kryje w sobie ciekawe i warte zobaczenia skarby. 

Wyspy Kanaryjskie to przepiękny i majestatyczny archipelag. Mimo, że wyspy są położone obok siebie to każda z nich jest na swój sposób unikalna. Dlatego przed wybraniem kierunku destynacji, warto najpierw zastanowić się “jak właściwie chcemy spędzić urlop? Relaksując się na pięknym plażach czy może zwiedzać zapierające dech w piersiach budowle?”.

Lato na La Gomera – sprawdź nasze oferty.

La Gomera nie posiada zbyt wielu plaż, jest to raczej wyspa rekreacyjna. Oczywiście, znajdą się piaszczyste miejsca z leżakami lecz nie mają one porównania do plaż na Lanzarote czy Fuerteventurze. La Gomera posiada jednak swój własny skarb – architekturę tworzoną przez samą Matkę Naturę. Nie bez przyczyny w 2011 roku, UNESCO przyznało wyspie status Rezerwatu Biosfery. Taki rezerwat to wyznaczony obszar chroniony zawierający cenne zasoby przyrodnicze. Jesteście gotowi na wyprawę w głąb natury?

Los Órganos

Los Órganos to niesamowite i można powiedzieć nietypowe formacje skalne. Nazwa wywodzi się od ich kształtu, który przypomina monumentalne organy. Niestety Los Órganos widoczne jest tylko od strony morza więc warto skorzystać z atrakcji turystycznych jakim jest rejs statkiem. Podczas rejsu, o ile będziemy mieli szczęście to ujrzymy również wieloryby i delfiny.

Garajonay

Garajonay to utworzony w 1981 r. Park Narodowy, który 5 lat później został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Garajonay posiada powierzchnię około 4000 ha, co tym samym stanowi blisko 10 % powierzchni całej wyspy! Ten zielony cud natury jest schronieniem dla wielu rzadkich gatunków zwierząt i roślin. W Garajonay możemy zobaczyć także jeden z największych na świecie lasów wawrzynowych. Miejsce to często spowija gęsta mgła, która wieczorem może przyprawić o gęsią skórkę.

Punkty widokowe

Wiele osób może pomyśleć, że punkt widokowy to tabliczka informacyjna, płotek i to wszystko. Nic bardziej mylnego. Mirador de Abrante to punkt widokowy znajdujący się w małym i uroczym miasteczku Agulo. Ten punkt nie jest polecany dla osób z lękiem wysokości. Dlaczego? Bowiem punkt położony jest na wysokości 620 m n.p.m i jest on siedmiometrową szklaną platformą wychodzącą ze skał. Widok jest niesamowity. Krajobraz rozpościera się na całą wioskę położoną pod naszymi nogami, natomiast w oddali możemy dostrzec potężny i opanowany wulkan TeneryfyTeide. Kolejne warte zobaczenia punkty widokowe znajdują się w Mirador Roque Blanco i Mirador de San Juan, w których to możemy obserwować piękno Kanaryjskiej natury.