Loading...Loading...

Pierwsi turyści pojawili się na Gran Canarii ponad 150 lat temu. Zachwycił ich krajobraz i niezwykle łagodny klimat. Ta sielska atmosfera trwa na wyspie do dzisiaj.

World map

Rajska Gran Canaria, sąsiadująca z Fuerteventurą i Teneryfą, leży na Oceanie Atlantyckim, 210 kilometrów od wybrzeży Afryki. To trzecia co do wielkości wyspa kanaryjska. Jej stolica Las Palmas znajduje się na północnym-wschodzie wyspy. 60 kilometrów piaszczystych plaż zaspokoją najwybredniejsze turystyczne pragnienia. Gran Canaria nazywana jest kontynentem w miniaturze, a wszystko dzięki dużej różnorodności klimatu, bogactwie fauny i flory oraz wielości krajobrazów – od księżycowych, zieleniących się gór wulkanicznych po białe skąpane w słońcu wydmy.

Puerto Mogán nazywane jest Małą Wenecją. To cudowne miasteczko portowe z plażą o jasnobrązowym piasku zachwyca nie tylko doskonale przygotowaną ofertą turystyczną, ale również urokliwym centrum z wieloma wspaniałymi zabytkami. Ale Gran Canaria to przede wszystkim spokojny wypoczynek na plażach. Prawie trzykilometrowa Playa del Inglés uznawana jest na jedną z najpiękniejszych w Europie. Spacerując wzdłuż wybrzeża promenadą Paseo Costa Canaria dojdziemy do Playa de las Burras, z częścią wydzieloną dla naturystów. Playa de las Alcaravaneras mieści się w stolicy wyspy – Las Palmas. Jest to miejsce spokojniejsze niż Playa del Inglés, a znane przede wszystkim z ekskluzywnego klubu wodnego Real Club Náutico, przy którym cumują wielkie jachty miejscowej i światowej śmietanki towarzyskiej i finansjery. Plaża Maspalomas podzielona jest na 4 strefy. Pierwsza przeznaczona jest dla rodzin z dziećmi. Druga i czwarta jest miejscem dla naturystów. Trzecia zaś okupowana jest przez społeczność LGTB. Plaża w Puerto Rico ma renomę najbardziej słonecznej z całej Gran Canarii – tylko dla tych, którym upały nie są straszne. Playa de Amadore szczyci się zaś swoją Niebieską Flagą otrzymaną za krystaliczną czystość wód tej ukrytej w zatoce plaży. Dla turystów lubiących ciszę, spokój i niczym niezakłócony szum oceanicznych fal najlepszym miejscem będzie mniej uczęszczana Playa de Meloneras. Życie nocne na Gran Canarii, jak i na pozostałych Wyspach Kanaryjskich, zaczyna się po północy i trwa do białego rana. W Las Palmas uliczna zabawa odbywa się głównie na Plaza de España.

Przewodnik

Zwiedzanie

Atrakcje

Kuchnia

Ciekawostki

Warto wiedzieć
 • Przepisy wjazdowe

 • Strefa czasowa

  czas polski – 1 godzina
 • Język

  hiszpański
 • Komunikacja

  ok. 100 kilometrowy odcinek autobusem – 9 EUR
 • Długość lotu

  ok. 5 godzin
 • Przykładowe ceny

  bagietka – 0,5 EUR, woda mineralna 1,5 l.- 1,35 EUR, mleko 1l. – 0,85 EUR, 12 jajek – 2,1 EUR, lokalny ser 1 kg – 10 EUR, lunch w restauracji – 10 EUR, piwo 0,3l. – 0,6 EUR
 • Waluta

  euro (EUR)