Smak Włoskiego Południa

CTA11017

Smak Włoskiego Południa - informacje

Poznajcie Smak Włoskiego Południa, odkryjcie niezwykłe i zachwycające widoki, rozkoszujcie się smakiem włoskiej kuchni, zachwyćcie się włoską kulturą. Nasza propozycja to idealny wybór dla wszystkich uwielbiających aktywny wypoczynek i relaks. Aktywny wypoczynek zapewnią  3 dni z wycieczkami (Etna i Taormina, Syrakuzy i Noto, Wyspy Liparyjskie), a relaks -  piaszczysta plaża w mieście Letojanii posiadającym wszystkie cechy najlepszego sycylijskiego kurortu.

World map
Standardy podróżowania w Grupie TUI
Bezpieczne wakacje stworzone na nowo: tak jak jest to wymagane i tak otwarcie jak to możliwe! Czytaj więcej
cta icon
Międzynarodowe
standardy bezpieczeństwa
Zapewniamy klientom najwyższe
standardy bezpieczeństwa i higieny
cta icon
Najwyższa gwarancja
ubezpieczeniowa
na polskim rynku
TUI jest nr 1
na świecie
Działamy od ponad 40 lat,
mając własne hotele i linie lotnicze
Allianz logo
Zapewnij sobie beztroskie wakacje i rozszerz ubezpieczenie podczas składania rezerwacji.
cta icon

5232
Klientów
skorzystało z pomocy w ramach dodatkowego ubezpieczenia od nagłych zachorowań i wypadków
cta icon
689 420 zł
wyniósł najwyższy koszt obsługi medycznej pokryty jednorazowo przez ubezpieczyciela
cta icon

1173
Klientów
otrzymało zwrot kosztów wakacji w ramach ubezpieczenia od rezygnacji
Dane Mondial Assistance
Zakwaterowanie

7 noclegów w hotelu San Pietro (3 gwiazdki) w Letojanii z opcji HB. Obiekt znajduje się tuż przy plaży, w typowej nadmorskiej miejscowości leżącej u stóp Taorminy. Jest idealnym wyborem dla osób lubiących łączyć uroki plażowania ze zwiedzaniem. Hotelowa kuchnia oferuje smaczne bufety śniadaniowe oraz kolacje do wyboru z menu. Znakomita obsługa dba o komfortowe warunki pobytu i przyjazną atmosferę.

Plan wycieczki
 • 1. dzień - Port Lotniczy Katania/Hotel San Pietro

  Przylot do Portu Lotniczego Katania i transfer autokarem do hotelu San Pietro w Letojanii.

 • 2. dzień - Wulkan Etna/Taormina

  Zaraz po śniadaniu rozpoczyna się pierwsza całodniowa wycieczka - na Etnę i do Taorminy. Pierwszym punktem zwiedzania jest wizyta na majestatycznym wulkanie Etna. Jest to obecnie najwyższy i największy w Europie czynny wulkan. Warto wspomnieć, że wulkan istnieje już od blisko 500 tys. lat. Dookoła stożka rozpościera się chroniony Park Regionalny Etna, natomiast od 2013 roku, wulkan został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Etna łączy się także z mitologią grecką, według której w tym miejscu znajdowała się kuźnia Hefajstosa. Ze względu na żyzną glebę na zboczach wulkanu, wykorzystuje się je do uprawy winorośli, pomarańczy czy oliwek. Kolejnym punktem programu jest zachwycająca Taormina. Miasto zostało założone w IV wieku p.n.e przez uciekinierów z kolonii Naksos. W Taorminie obowiązkowo trzeba zobaczyć bardzo dobrze zachowany teatr grecki, katedrę i przejść się promenadą, z której rozpościera się najpiękniejszy na całej Sycylii widok na wybrzeże oraz miasto Giardini Naxos.

 • 3. dzień - Milazzo/Lipari/Wyspa Vulcano

  Po śniadaniu przejazd do miejscowości Milazzo. Tam rozpoczyna się około godzinny rejs na Wyspy Liparyjskie (Eolskie). W czasie rejsu można podziwiać zawsze dymiący wulkan Stromboli oraz inne wyspy i formacje ukształtowane w czasie erupcji wulkanicznych. Pierwszym punktem jest wyspa Lipari. Największa w archipelagu Wysp Liparyjskich. W dawnych czasach było to jedno z centrów produkcji i handlu obsydianem, natomiast w czasie wojen punickich była zapleczem floty kartagińskiej. Gdy wyspa Lipari dostała się w ręce Rzymian, przekształcono ją na miejsce wypoczynku i kąpieli w wodach termalnych. Drugą wyspą w planie jest Vulcano. Nieco mniejsza niż Lipari, ale równie zachwycająca, głównie za sprawą górującego nad portem krateru, z którego nieustannie wydobywa się para wodna. Możliwość pieszego wyjścia na wulkan (ok 45 min) lub czas na zdrowotne kąpiele siarkowe. Po południu rejs powrotny do miejscowości Milazzo i powrót do hotelu.

 • 4. dzień - Syrakuzy/Noto

  Śniadanie i przejazd do Syrakuz. Jest to miasto przepełnione zabytkami i bogactwem kultury i sztuki wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia miasta sięga starożytności, uważane były za najpiękniejsze i najbogatsze, a także najludniejsze miasto Sycylii. W dawnych czasach posiadało pięć dzielnic: Achrandine ze świątynią Zeusa, Tyche, ze świątynią dla bogini Tyche, Neapolis posiadające największy na Sycylii Teatr, Epipolai i wyspa Ortygia z silnie obwarowanym akropolis. W tym mieście żył, nauczał i tworzył Archimedes. Po zwiedzeniu Syrakuz przejazd do miasta Noto całkowicie zniszczonego przez trzęsienie ziemi w 1693 roku, którego późnobarokowe centrum miasta jest wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasteczko zachwyca harmonią i bogactwem architektury. Warto choć na kilka chwil "zgubić się" w bocznych uliczkach miasta. 

 • 5. dzień - Czas wolny.

  Czas wolny, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (np. do Palermo i Monreale) lub relaks w Letojanni

 • 6. dzień - Czas wolny.

  Czas wolny, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych np. Śladami Ojca Chrzestnego lub relaks w Letojanni

 • 7. dzień - Czas wolny

  Czas wolny, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych np. na Maltę lub relaks w Letojanni

 • 8. dzień - Hotel San Pietro/Port Lotniczy Katania

  Transfer autokarem z hotelu San Pietro w Letojanii do Portu Lotniczego Katania

World map
 • Hotel

  Powołując się na lokalne prawo, hotelowy personel może poprosić Państwa o założenie czepków kąpielowych podczas korzystania z basenu (basenów). Zakupu czepków zazwyczaj można dokonać w hotelowym sklepie lub w recepcji.W rezerwowanym hotelu opieka wyłącznie poprzez TUI Service Center 24/7: mailowo, telefonicznie, SMS i za pośrednictwem czatu w aplikacji TUI w serwisie myTUI. W aplikacji TUI znajdą Państwo mnóstwo przydatnych informacji dotyczących przebiegu podróży i miejsca wypoczynku. Za jej pośrednictwem można rezerwować również wycieczki fakultatywne. Niezależnie od tego, czy szukają Państwo pomysłów na spędzanie czasu w okolicy, czy potrzebują Państwo naszej pomocy w rozwiązaniu problemu, jesteśmy do Państwa dyspozycji.
  Telefon: +48 222043596
  SMS: + 48 799448800
  E-mail: servicePL@TUI.com
  Czat: w aplikacji TUI
  Podatek turystyczny nie jest wliczony w cenę podroży. Wysokość podatku może wynosić ok. 1,5 - 2,5 €/os./dzień (dla osób od 16. r.ż., maksymalnie za 5 dni pobytu). Podatek należy opłacić w hotelu.
 • Terminy rozpoczęcia wycieczki

  26.04, 03.05, 10.05, 17.05, 24.05, 31.05, 07.06, 14.06, 21.06, 06.09, 13.09, 20.09, 27.09
 • Minimalna liczba uczestników

  20 osób

Świadczenia

  Wliczone w cenę
 • Przelot samolotem
 • Opłaty lotniskowe
 • 7 noclegów w hotelu San Pietro 3* w Letojanni
 • Dwa posiłki - śniadanie i kolacja. Napoje nie wliczone w cenę
 • Polski pilot w czasie wycieczek na Etny, do Syrakuz, Noto i na wyspy Liparyjskie
 • 3 wycieczki: na wulkan Etna, do miasta Syrakuzy i Noto i morska wycieczka na wyspy Lipari i Vulcano
 • transfery: hotel-lotnisko, lotnisko-hotel
 • Niewliczone w cenę
 • Wszystkie osobiste wydatki
 • Napiwki
 • Podatki miejskie
 • Obowiązkowe opłaty za wstępy do zwiedzania obiektów i napiwki ok. 90 €, płatne na miejscu u pilota
 • Wszystkie inne opcjonalne wydatki nie wymienione wyraźnie w programie
Ważne informacje

Określ poszczególne parametry aby wyświetlić ofertę