Loading...Loading...

Surowe krajobrazy, bogata tradycja, romantyczne zakątki dla zakochanych... Valle di Tures-Aurina to nie tylko miejsce magiczne, ale również region odznaczający się świetną infrastrukturą narciarską – urozmaicone trasy zjazdowe, biegowe oraz bogata oferta apres-ski.

World map

Szaleństwa na stoku

Region Valle di Tures-Aurina jest idealnym miejscem dla miłośników narciarstwa alpejskiego (40 km tras) i biegowego (80 km). Teren ten leży zaledwie kilka kilometrów od znanego włoskiego ośrodka Kronplatz. W tle doliny widać już Alpy Zillertalskie po austriackiej stronie granicy. Tu, po słonecznej stronie Alp, można się cieszyć widokiem 80 trzytysięczników i wspaniałymi warunkami śniegowymi.

Ośrodek Klausberg nie posiada nowoczesnej infrastruktury, ale potrafi zachwycić swoją prostotą i pięknej otaczającej przyrody. Wraz ze stacją narciarską Speikboden dysponują około 60 kilometrami tras, w większości dla średnio i bardzo zaawansowanych narciarzy.  Jeden z najdłuższych i najtrudniejszych zjazdów ma około 6 km długości. Można tu też spróbować nieco odmiennego zimowego sportu, jakim jest jazda na tyczkach.

Ośrodek Speikboden szczyci się szerokimi zjazdami i wyjątkowo urozmaiconymi trasami. Tu do dyspozycji jest siedem wyciągów oraz kursujące co dwadzieścia minut darmowe skibusy.

Aktywny wypoczynek dla rodzin
W Valle di Tures-Aurina czeka nas ogrom pozanarciarskich atrakcji. Na początek naturalny tor saneczkowy, który dostarczy wielu niezapomnianych widoków, wielu wyjątkowych wrażeń i dużo uśmiechu. Miłośnicy spacerów zachwyceni będą tutejszymi szlakami do pieszych wędrówek. Dla tych, którzy lubię adrenalinę, przygotowana jest specjalna, pokryta lodem wieża wspinaczkowa. Można skorzystać też ze snowraftingu, czyli zjazdu ze szczytu góry na pontonie!
Aby nie tylko zdobyć nowe doświadczenia, ale przede wszystkim się czegoś nauczyć, trzeba koniecznie zapisać się do szkoły wspinaczkowej – tutejsza jest jedną z najlepszych w całej Italii.

Atrakcje dla dzieci

Miejsce to zdecydowanie nie należy do bardzo zatłoczonych, dzięki czemu stanowi wprost idealny region dla rodzin z dziećmi. Dla maluchów (od 3-6 lat) przygotowany jest specjalny klub – Mini Ski Club (otwarty sześć dni w tygodniu), gdzie na nudę nikt nie będzie mógł narzekać. Nieco starsze dzieci ogromu zimowych wrażeń doświadczą w Junior Clubie.

Dla najmłodszych przygotowane są również specjalne programy – szukanie duchów w starym zamku czy pieczenie własnego chleba zgodnie ze starodawnym przepisem.

Ubezpieczenia turystyczne Valle di Tures-Aurina - dowiedz się więcej »