Loading...Loading...

Gwarancja śniegu od listopada do kwietnia, przyjazne rodzinom nartostrady, świetna infrastruktura wyciągowa, niewygórowane ceny oraz bliskość przepięknych Dolomitów sprawia, że turystów tutaj nigdy nie brakuje. Alta Pusteria, zwana również krainą Trzech Wież, jest częścią najlepszego na świecie ośrodka narciarskiego Dolomiti SuperSki obejmującego aż 1 200 km tras zjazdowych – wszystko w ramach jednego karnetu.

World map

Szaleństwa na stoku

Ten włoski region oferuje 77 km tras zjazdowych, z czego zdecydowana większość jest czerwona (47 km). Początkujący skorzystają z 17 km tras niebieskich, a zawodowi narciarze z 13 km tras czarnych. Tutejsze trasy biegowe mogą przyprawić turystów o prawdziwy zawrót głowy – do dyspozycji jest aż 150 km. Nie można zapomnieć też o imponującej scenerii krainy Trzech Wież, która oczarowała niejednego turystę.
Dzięki dobrej komunikacji publicznej pobyt w Alta Pusteria można urozmaicić wizytą w sąsiednich ośrodkach – Cortinie D'Ampezzo lub Kronplatzu.

W Luttach im Ahrntal amatorzy białego szaleństwa mogą korzystać z infrastruktury dwóch terenów narciarskich Klausberg (idealny dla początkujących i rodzin z dziećmi) oraz Speikboden (23 km różnorodnych tras). Jest to również urokliwe miasteczko z licznymi sklepikami, miejsce, które oferuje swoim gościom wiele atrakcji.
Sexten (1244 m) leży pomiędzy regionami narciarskimi Helm i Rotwand, w dolinie Sextental, odgałęzieniu doliny Pustertal, niedaleko źródeł Drawy. Można tu uprawiać prawie wszystkie sporty zimowe.

Dla dzieci

W ośrodku narciarskim Klausberg panują dogodne warunki na wczasy dla rodzin z dziećmi. Znajdziecie tu liczne zjeżdżalnie, kolejkę Klausi-Express, przepiękne igloo czy przeznaczony do śnieżnej zabawy magiczny dywan.
Ulubioną atrakcją najmłodszych są renifery, mieszkające na terenie Croda Rossa. Od 2003 roku można odwiedzać i raz w tygodniu karmić zwierzęta.

Apres-ski

W tym włoskim regionie można spędzić wieczory w klimatycznych chatkach górskich, kawiarniach czy restauracjach. Do wyboru Ristorante Monte Elmo, Ristorante all'Orso, Gasthof Jörgerhof czy bar Igloo.
Udane zakupu zrobicie w Luttach im Ahrntal – miasteczku, gdzie na brak sklepów nie można narzekać. Z kolei w Alta Pusteria prawdziwego relaksu dostarczą niewątpliwie basen termalny czy sauna.

Ubezpieczenia turystyczne Alta Pusteria / Pustertal - dowiedz się więcej »