Loading...Loading...

Nasłonecznione trasy, doskonałe warunki narciarskie zapewnione od listopada do kwietnia, piękna górska sceneria i karnet Dolimiti SuperSki obejmujący około 1 220 km tras oraz 460 wyciągów. Alta Badia to miejsce, w którym można spełnić wszystkie zimowe marzenia. Ich realizacja jest na wyciągnięcie ręki.

World map

Szaleństwa na stoku

Przepiękną i rozległą arenę narciarską tworzą tereny rozciągające się wokół pięciu miejscowości: Corvara, Kolfuschg, La Villa, Pedraces i San Cassiano. Zdecydowanie przeważają tutaj trasy niebieskie (70 km), przez co jest to idealny kierunek na zimowy wypoczynek dla początkujący oraz rodzin z dziećmi. Co więcej, Alta Badia to świetny punkt wypadowy na trasę Sella Ronda oraz słodkobrzmiący szczyt Marmolada (3342 m n.p.m).

Kolebką turystyki na terenie Alta Badia i jedną z pięciu miejscowości Lawinii jest Corvara. Najwyższy szczyt w okolicy to Sassongher (2665 m). Tu moc zimowych atrakcji jest zapewniona: 130 km doskonale przygotowanych tras zjazdowych i 30 km tras biegowych. Ta tętniąca życiem miejscowość oprócz wyjątkowego klimatu i połączenia wyciągami z Sella Ronda daje również możliwość spędzenia wieczoru w urokliwych knajpkach.

Colfosco (Kolfuschg) jest najwyżej położoną (1645 m) zamieszkaną miejscowością w regionie. Z jednej strony osłonięta przez masyw Sella, z drugiej przez górę Sassongher. Słynie ze swego gotyckiego kościółka – najczęściej fotografowanego motywu.

Miejscowością oferującą doskonałe warunki narciarskie jest La Villa. Słynie jako miejsce organizacji zawodów pucharu świata w narciarstwie. Oprócz tego to urokliwe miejsce o typowo górskiej zabudowie zapewnia bogatą ofertę lokali rozrywkowych gwarantujących moc wrażeń po białym szaleństwie.

Z Alta Badia wiodą wyjątkowe szlaki, które niewątpliwe uczynią zimowy wypoczynek niezapomnianym. Na początek Sella Ronda obejmująca najsłynniejsze europejskie przełęcze o łącznej długości 40 km. Możne je przemierzyć w jeden dzień, co jest nie lada wyzwaniem dla miłośników mocnych wrażeń. Trasa ta uznawana jest za najpiękniejszą, a zarazem najbardziej znaną w całych Alpach.

Relaks po nartach

Relaksu po zmęczeniu na stoku z pewnością dostarczą centra fitness, sauna czy baseny. Ci, którzy wolą aktyną formę wypoczynku, nawet po szaleństwach na stoku, mogą wybrać się na lodowisko, sanki, kulig lub udać na wycieczkę jednym ze szlaków wędrownych. Miły wieczór w przytulnej atmosferze zapewnią tutejsze restauracje, bary czy chatki narciarskie. Bogata ofertę lokali rozrywkowych oferujących moc wrażeń po białym szaleństwie można znaleźć niewątpliwie w La Villa.

Ubezpieczenia turystyczne Alta Badia - dowiedz się więcej »