Loading...Loading...

Cisza, spokój, piękna pogoda i malownicze widoki – Val di Fassa to raj dla narciarzy lubiących niespieszne szusowanie. Tutaj nie ma tłoku i kolejek. Dolina Val di Fassa położona jest między masywami Sella i Sassolungo.

World map

Val di Fassa to przepiękna dolina położona w samym sercu Dolomitów. Wyjątkowe górskie krajobrazy, śnieżnobiałe stoki i oczywiście niepowtarzalny klimat – to tylko niektóre cechy charakteryzujące ten włoski region.

Szaleństwa na stoku

Ośrodek ma dobre połączenie komunikacyjne z innymi ośrodkami, oferuje ponad 120 km zróżnicowanych tras narciarskich. Usatysfakcjonowani będą także miłośnicy spacerów i podziwiania pięknych widoków, bo szczyty Dolomitów (m.in. Roda di Vael, Vajolet czy Marmolada) zachwycają swą różnorodnością. Ale jest tu jeszcze coś innego, co warto poznać. W regionie zachowała się kultura i język Ladynów (głównym ich ośrodkiem jest miasteczko Canazei) – potomków starożytnego górskiego plemienia.

Sella Ronda

Największa na świecie karuzela narciarska to prawdziwe wyzwanie dla narciarzy, zwłaszcza ambitnych. Sella Ronda obejmuje najsłynniejsze europejskie przełęcze o łącznej długości 40 km, łącząc je w niemal idealny okrąg.
Nie ma znaczenia, skąd się startuje ani w którą stronę zmierza. Ważne jest, by dojechać do końca, czyli do początku. Zwykle zajmuje to ok. 7 godzin. Aby przejechać Sella Rondę, trzeba wykupić karnet Dolomit Superski.

Bombardino
Spędzając urlop w Dolomitach, nie można też zapomnieć o włoskim Bombardino, będącym mieszanką jajecznego likieru z brendy i bitą śmietaną na wierzchu. Zamawiany na zimno lub gorąco drink, podawany jest wyłącznie we włoskich kurortach. Tutejsi bywalcy wiedzą, jak wspaniały jest na rozgrzanie podczas niskich temperatur panujących na zewnątrz.

Nie tylko narty

Dla tych, którzy zawsze szukają odpoczynku po narciarskich szaleństwach, ciekawym pomysłem będzie wypad do jednego z centrum wellness (sauny, hydromasaże, baseny, solarium). Alternatywą na wieczór w Val di Fassa może być czas spędzony w pobliskich pubach albo restauracjach (Le Giare, El Filo), w których serwowane są tradycyjne ladyńskie dania. Dla osób poszukujących pięknych krajobrazów idealnym pomysłem będzie wycieczka kolejką linową z Vigo di Fassa na płaskowyż Ciampedie (1998 m). Stąd właśnie roztacza się wyjątkowy widok od Rosengarten po Pale di San Martino.

Ubezpieczenia turystyczne Val di Fassa - dowiedz się więcej »