Loading...Loading...

Santa Cristina zapewnia łatwy dostęp do narciarskich stoków. Miejscowość ta znana jest ponadto z historycznej starówki, typowych góralskich domów oraz bacówek na halach. Niedaleko znajduje się trasa Saslong rozpoczynająca się na wysokości 2249 m – na niej odbywają się znane zawody alpejskiego pucharu świata.

World map

Szaleństwa nie tylko na stoku

Miłośnikom nart warto polecić na początek Santa Caterina Valfurva. To niewielka, spokojna wioska położona niedaleko granicy szwajcarskiej. Otoczona przez bajeczne krajobrazy Alp Lombardzkich miejscowość jest chętnie odwiedzana przez rodziny z dziećmi. Leży na terenie malowniczego Parku Narodowego Stilfserjoch, tuż obok tras narciarskich. Z góry Monte Sobretta (2800 m) można zjechać do centrum miejscowości. Trasy alpejskie i biegowe są na wysokim poziomie, dlatego nierzadko odbywają się tu zawody narciarskie.

Ośrodek ten posiada 35 km dobrze oświetlonych tras, głównie dla zaawansowanych narciarzy. Co więcej, znajdziecie tutaj trasy do pieszych wędrówek, podczas których podziwiać można zimowe krajobrazy.

Ubezpieczenia turystyczne Santa Caterina - dowiedz się więcej »