Loading...Loading...

W tej uroczej i luksusowej miejscowości życie toczy się spokojnie i powoli. To świetne miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Doskonały relaks dla dużych i małych zapewnią tutejsze termy.

World map

Bormio to rozległa kotlina pośrodku parku narodowego Stilfser Joch, w której spotykają się 3 doliny: Valdidentro, Valdisotto i Valfurva. Panuje tu bardzo korzystny klimat, w wielu miejscach typowo transalpejski. Niebo nad Bormio rzadko bywa zachmurzone. Miejscowość leży na wysokości 1220 m n.p.m. Za sprawą doskonałych warunków narciarskich i dogodnej infrastruktury zasłynęła przede wszystkim jako miejsce mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w 1985 i 2005 r. Najsłynniejszą narciarską trasą jest tutaj Stelvio.

Z tras skorzystają też miłośnicy jazd freerideowych. Jednym z najlepszych przeznaczonych do tego miejsc jest Cima Bianca. Trasy tutaj zdecydowanie nie są najlepsze dla początkujących narciarzy, ale zaawansowanych i średniozaawansowanych. Warto pamiętać, że we Włoszech zabrania się jazdy poza trasami – postępowanie niezgodnie z przepisami może grozić mandatem, a nawet więzieniem.
W ośrodkach narciarskich Alp Lombardzkich możecie spróbować wyjątkowego sportu zimowego, jakim jest telemarking. Dyscyplina ta wywodzi się z Norwegii – sięgająca odległych czasów technika dała początek współczesnej formie uprawiania tego sportu.

Apres-ski

Bormio to – prócz doskonałych terenów narciarskich – malownicza starówka wolna od ruchu samochodowego, z pięknymi, wiekowymi budowlami sakralnymi i licznymi muzeami. Ciekawym obiektem jest muzeum „Palazzo de Simoni", w którym zobaczycie między innymi sanie używane kiedyś w tym regionie. Nie brakuje też przytulnych lokali – restauracji, pubów, gdzie można spróbować tradycyjnych włoskich dań. Aby napić się dobrego wina czy piwa, wystarczy wybrać się na przykład do Braulio Wine Pub czy Clem Pub. Aby nieco potańczyć i poczuć żywy klimat tego miejsca, trzeba koniecznie udać się na imprezę Shangri-la.
Goście mogą skorzystać z basenu, solarium, sauny, uprawiać sport w hali sportowej lub pojeździć na łyżwach na naturalnym lodowisku. Ciekawym pomysłem na wypoczynek mogą być też łaźnie rzymskie pochodzące jeszcze z I w. p.n.e., gdzie można skorzystać z kąpieli w gorących źródłach.

Ubezpieczenia turystyczne Bormio - dowiedz się więcej »