Loading...Loading...

Polskie góry cieszą się niesłabnącą popularnością wśród rodzimych turystów. Piękna przyroda Sudetów, klimatyczne kurorty narciarskie oraz słynna góralska gościnność czynią każdy wyjazd narciarski niezapomnianym. Warto spróbować swoich sił na Szrenicy bądź na Kopie, a po szaleństwach na stoku posmakować lokalnych przysmaków w restauracji albo podczas kuligu.

World map

Polskie góry idealne na narty

Polska to nie tylko doskonały kraj na letnie wakacje, lecz także idealny wybór na spędzenie ferii zimowych. Wbrew pozorom posiadamy bogate zaplecze do uprawiania sportów zimowych. Na wypoczywających w Sudetach czeka kilkadziesiąt kilometrów tras narciarskich – zarówno zjazdowych, jak i biegowych. Biegowe na niektórych odcinkach posiadają homologację FIS-u i w większości prowadzą przez piękne tereny. Narciarze mogą skorzystać z 65 wyciągów, w tym jednej kolejki gondolowej i pięciu kolejek krzesełkowych. Doskonale odnajdą się tu także miłośnicy jazdy na łyżwach, snowboardzie oraz fani zjazdów w bobslejach. W Świeradowie Zdroju na wszystkich czeka snowpark ze skoczniami i rampami, a w Karpaczu Alpine-Coaster "Kolorowa".

Pyszne regionalne przysmaki

Po zimowych szaleństwach warto zatrzymać się w jednej z lokalnych restauracji i spróbować serwowanych tu dań. Jeśli lubicie kuchnię tradycyjną, zdecydujcie się na zupę cebulową. Nie przypomina ona francuskiej wersji tego dania – serwowana z oscypkiem i tostem nawiązuje do regionalnych górskich smaków. Z zup można także skusić się na krkonosskie kyselo, czyli żurek po karkonosku z wędzonką albo z suszonymi grzybami. Grzyby wykorzystuje się również do przygotowywania hubnika – zapiekanki z kaszą jaglaną, rogalikami i owczym serem.

Regiony
Ośrodki narciarskie
Przewodnik

Atrakcje

Kuchnia

Ubezpieczenia turystyczne Polska - dowiedz się więcej »