Loading...Loading...

Miasto-plaża. Jasny piasek, turkusowa woda i wypoczynek w formule all inclusive. Varadero przyciąga turystów spragnionych przede wszystkich słońca i piasku. To tutaj znajduje się niemal 20-kilometrowa plaża, jedna z najpiękniejszych na świecie. Chilijski poeta opisał to miejsce jako „elektryzująco skrzące się wybrzeże”.

World map

Początki Varadero – niegdyś niewielkiej wioski – sięgają XVI wieku. Powstała tu wówczas kopalnia soli, którą eksportowano statkami do Europy. Rozwój turystyki nastąpił dopiero w XIX wieku – wszystko za sprawą tutejszej plaży, która zaczęła przyciągać ludzi niczym magnes. Z czasem rozpoczęto budowę domów letniskowych, a w 1915 roku otwarto pierwszy hotel. Od tego momentu liczba turystów zaczęła się zwiększać, powstawało coraz więcej kurortów oraz ośrodków wypoczynkowych. Dynamiczny rozwój turystyki został zahamowany przez rewolucję kubańską, a następnie przejęcie większości hoteli przez Fidela Castro. W latach 90. XX wieku, w obliczu pogłębiające się kryzysu, ponownie postawiono na turystkę, dzięki czemu Varadero stało się ulubionym celem karaibskich podróży.

Obecnie Varadero kojarzy się z wypoczynkiem w hotelach z formułą all inclusive. Największą atrakcją jest oczywiście plaża – 20-kilometrów jasnego piasku i wspaniałe Morze Karaibskie. W dzień Varadero zaprasza na relaksującą sjestę, a nocą na szaloną zabawę przy kubańskich rytmach. Na miejscu nie znajdziecie zbyt wielu miejsc do zwiedzania. Warto jednak zajrzeć do Muzeum Miejskiego z lokalną fauną i florą, przespacerować się po parku wypoczynkowym – Parque Josone czy odwiedzić Rezerwat Ekologiczny Varahicacos. Na aktywnych turystów czeka rozległe, 18-dołkowe pole golfowe - Varadero Golf Club oraz wiele doskonałych miejsc do nurkowania.

Przewodnik

Zwiedzanie

Atrakcje

Kuchnia

Ciekawostki

Warto wiedzieć
 • Przepisy wjazdowe

 • Strefa czasowa

  czas polski -6 godz.
 • Język

  hiszpański
 • Komunikacja

  w kurortach najlepiej poruszać się taksówkami – można zamówić je w recepcji. Koszt od 5 CUC
 • Długość lotu

  ok. 12 godz, przelot bezpośredni
 • Przykładowe ceny

  coca-cola – 1, 5 peso, ciastka – 3 peso, obiad w restauracji – 6-10 peso
 • Waluta

  CUC (peso wymienialne), 1 EUR = 1,37 CUC