Loading...Loading...

Gorące lato, najlepsze imprezy na świecie oraz wspaniałe plaże otoczone ciepłymi wodami Morza Śródziemnego. Ibiza jest wymarzonym miejscem dla wielbicieli zabawy do białego rana, ale również doskonałym wyborem na rodzinne wakacje.

World map

Ibiza jest trzecią co do wielkości wyspą archipelagu Balearów (o powierzchni 571 km2), zaraz po Majorce i Minorce. Ze swoim gorącym, śródziemnomorskim klimatem każdego roku przyciąga turystów spragnionych słońca. Stolicą wyspy, a zarazem jej największy miastem, jest Eivissa słynąca z zabytkowych fortyfikacji oraz dużej liczby klubów i dyskotek. Wyspa zawsze słynęła z tolerancji, otwartości i luźnego stylu życia. Właśnie dlatego w latach 60. stała się jedną ze stolic ruchu hipisowskiego. Młodzi hipisi, szukający spokoju i wolności, koncertowali się głównie w okolicach miejscowości San Carlos de Peralta, a centralny plac miasteczka stał się miejscem regularnych spotkań i wymiany własnoręcznie wykonanych przedmiotów. Spotkania te zaczęły przyciągać również miejscową ludność oraz turystów – w ten sposób powstał pierwszy hipisowski bazar. Do dzisiaj wielu mieszkańców zarabia na życie rękodziełem oraz handlem artykułami typowymi dla hipisów. Najbardziej znane jarmarki hipisowskie znajdziecie w Punta Arabi oraz Las Dalias. Ibiza chyba każdemu kojarzy się z imprezami i niekończącą się zabawą. I słusznie. Wyspa została nawet wpisana do Księgi rekordów Guinessa jako najbardziej rozrywkowe miejsce na świecie. Na Ibizie znajdziecie aż siedem dużych klubów, z których każdy przyjmie nawet kilka tysięcy osób. Obowiązkowe punkty to Es Paradis, Pacha, Amnesia, Ushuaia, Space i oczywiście Privilege, który został zarejestrowany w księdze Guinnessa jako jeden z największych klubów na świecie! Ibiza to nie tylko tętniące życiem miasteczka i zabawa do białego rana, ale także piękne wybrzeże ze wspaniałymi plażami. To właśnie one każdego roku przyciągają rodziny poszukujące idealnego miejsca na wypoczynek. Playa d’en Bossa jest jedną z najbardziej malowniczych i najdłuższych plaż na Ibizie (ma ok. 3 km długości). Złocisty piasek, palmy oraz ciepła woda stwarzają idealne warunki do wakacyjnego lenistwa. W niewielkiej zatoce Cala Llonga traficie na kolejną, urokliwą plażę. Ma kształt litery U i ciągnie się na długość 200 m. Cechą charakterystyczną tego miejsca jest jasny piasek i przejrzysta woda, dzięki której nurkowie mają idealne warunki do podziwiania podwodnego świata. Invisa to długa, naturalna plaża położona w otoczeniu urwistych formacji skalnych, z imponującym widokiem na pobliską wysepkę Tagomago.

Przewodnik

Zwiedzanie

Atrakcje

Kuchnia

Ciekawostki

Warto wiedzieć
 • Przepisy wjazdowe

 • Podatek turystyczny

  Od dnia 01.07.2016 zgodnie z decyzją Rządu Balearów będzie pobierany podatek na rzecz turystyki zrównoważonej. Zapłata podatku odbywa się podczas zakwaterowanie bezpośrednio w hotelu. Szczegółowe informacje oraz wykaz hoteli wraz z wysokością podatku są dostępne – tutaj.
 • Strefa czasowa

  czas polski
 • Język

  hiszpański, angielski, niemiecki
 • Komunikacja

  autobusy (dobra sieć połączeń), samochód (wynajem to stawka 25-30 EUR/dzień)
 • Długość lotu

  ok. 3 godziny
 • Przykładowe ceny

  1 l mleka – ok. 0,8 EUR, 1,5 l wody – ok. 0,6 EUR, chleb – ok. 1 EUR, 12 jajek – ok. 1,6 EUR, butelka piwa 0,5 l – ok. 0,8 EUR, dwuosobowy obiad w restauracji średniej klasy – ok. 36 EUR
 • Waluta

  euro (EUR)