Loading...Loading...

Harrachov należy do najbardziej znanych ośrodków narciarskich na terenie Czech. Oprócz dobrej jakości nartostrad (ok. 18 km łącznie) ma do zaoferowania także wiele tras biegowych.

World map

To popularny ośrodek 5 skoczni, z których najstarsza pochodzi jeszcze z 1920 roku. Co roku rozgrywa się tu konkurs skoków narciarskich na olbrzymiej skoczni mamuciej - jednej z sześciu największych skoczni na świecie.

Ciekawostką dotyczącą miejscowości Harrachov jest to, że można zażywać tutaj kąpieli... piwnych. To dopiero czwarty na świecie tego typu ośrodek, w którym do terapii leczniczej wykorzystuje się piwo drożdżowe.
Szczególnie popularne są kąpiele w piwie, podczas których odżywcze składniki korzystnie wpływają na skórę, a dodatkowo kuracjusz musi wypić stosowną ilość trunku – oczywiście z kufla, nie z wanny. To chyba jeden z najpopularniejszych zabiegów wellness wśród... panów. Po kąpieli w piwie i skosztowaniu wszystkich typów złotego napoju w lokalnych hospodach, można jeszcze kupić na pamiątkę lub prezent piwne kosmetyki. Szampony, żele pod prysznic i balsamy na bazie chmielu podobno znakomicie dbają o skórę i włosy.

W miejscowości Harrachov koniecznie trzeba nieco pozwiedzać – Muzeum Górnictwa, w którym poznać można historię wydobywania rudy w Czechach oraz Muzeum Narciarstwa (Ski Museum) połączone z Muzeum Szkła, gdzie można zobaczyć prawie stuletnie narty oraz sprzęt wykorzystywany przez skoczków jeszcze w latach 50.

Ubezpieczenia turystyczne Harrachov - dowiedz się więcej »