Wyspy Kanaryjskie – którą wyspę wybrać na wakacje?

760x433_kanary

Wyspy Kanaryjskie każdego roku są wybierane przez setki turystów. Nie ma co się dziwić! Te rajskie wyspy są idealne dla każdego – zarówno fana odpoczynku jak i sportów wodnych. Sprawdź, która wyspa będzie najbardziej odpowiednia dla Ciebie!

Teneryfa

Największa z całego archipelagu i bardzo zróżnicowana wyspa. Charakteryzuje ją bujna roślinność i wilgotność na północy kontra suchy klimat na południu. Z jednej strony Teneryfa to niesamowita i majestatyczna natura, z drugiej tętniące życiem kurorty. To kierunek polecany wszystkim – możliwości spędzania czasu i atrakcji jest tu mnóstwo. Oferta hotelowa skierowana jest zarówno do rodzin z dziećmi, jak i dorosłych.

>> Sprawdź hotele na Teneryfie <<

Atrakcje: park wodny Siam Park położony w południowej części wyspy,  parki znajdujące się w Puerto de la Cruz na północy – park wodny Lago Martianez i park zoologiczno-botaniczny Loro Park, wjazd kolejką lub podążanie szlakiem turystycznym na szczyt (najwyższy w całej Hiszpanii) wulkanu Teide, relaks na plażach (większość z nich jest pochodzenia wulkanicznego), polecane plaże to: Playa de la Arena, Playa de los Gigantes, Playa de Fañabé, Playa Jardín, Playa del Duque. Ponadto warto udać się do nadmorskiej miejscowości Los Gigantes, w pobliżu której znajdują się robiące ogromne wrażenie klify – można je podziwiać z punktu widokowego lub odbyć wycieczkę samochodową do wsi Masca i przepięknego wąwozu o tej samej nazwie. Na wielbicieli miejskich atrakcji czeka stolica wyspy Santa Cruz i pełna dyskotek, barów i klubów Playa de las Americas.

Fuerteventura

To przede wszystkim idealny wybór dla zapalonych surferów i kitesurferów – panują tu idealne warunki do uprawiania sportów wodnych ze względu na połączenie silnych wiatrów z wysoką temperaturą. Większość hoteli położona jest w niewielkiej odległości od piaszczystych plaż, rozciągających się na długości ok. 150 km. Hotele w ofercie TUI położone są w popularnych kurortach m.in. Costa Calma, Castillo, Caleta de Fuste, Playa de Jandía czy Corralejo (w tym największym ośrodku wypoczynkowym wyspy znajduje się port, z którego można dopłynąć na sąsiednią Lanzarote).

>> Sprawdź hotele na Fuerteventurze <<

Atrakcje: zwiedzanie rezerwatu przyrody Jandía z najwyższym szczytem wyspy Pico de las Zarzas, wycieczka do ogrodu zoologiczno-botanicznego Oasis Park, rejs na oddaloną o kilka kilometrów od Fuerteventury maleńką, bezludną wyspę Lobos, wyprawa na wydmy Dunas de Corralejo położone na północy wyspy, utworzone z pozostałości po muszlach czy pancerzach różnych morskich skorupiaków, zwiedzanie jaskiń Cuevas de Ajuy lub jaskini Cueva de Llano, zakupy na lokalnych targach, na których warto zaopatrzyć się w pamiątki – wyroby z aloesu czy kozi ser.

Gran Canaria

Wyspę wyróżniają głównie niezwykłe, złociste plaże, otoczone tropikalną roślinnością. Większość hoteli jest znakomicie zlokalizowana –  w niewielkiej odległości od centrum większych miast i pomniejszych miasteczek, i blisko plaży. To dobry wybór na spędzenie spokojnych wakacji całą rodziną.

>> Sprawdź hotele na Gran Canarii <<

Atrakcje: wydmy Dunas de Maspalomas położone na obszarze ponad 400 ha, Park Wiejski Nublo z charakterystyczną skałą Roque Nublo, wjazd lub piesza wędrówka na najwyższy szczyt Gran Canarii, czyli Pico de las Nieves, starówka w Puerto de Mogan – uroczej i malowniczej miejscowości portowej, położonej w południowo-zachodniej części wyspy, park wodny Lago Oasis, liczne pola golfowe i kilometry szlaków trekkingowych.

Lanzarote

Zwykło się ją nazywać wyspą księżycową – nie bez powodu. To zdecydowanie niepowtarzalne i wyróżniające się na tle innych wysp archipelagu miejsce. Zamiast bujnej, zielonej roślinności, spotkamy tu przede wszystkim niezwykłe powierzchnie pokryte wulkanicznymi stożkami.

>> Sprawdź hotele na Lanzarote <<

Atrakcje: obowiązkowy punkt programu to wycieczka do Parku Narodowego Timanfaya, znanego również jako Góry Ognia. Historia jego powstania związana jest z licznymi erupcjami na przestrzeni kilku lat w XVIII wieku. W Timanfaya można podziwiać wybuchy gejzerów, zastygłą lawę i niezwykłą panoramę z punktu widokowego. Ogród Kaktusów to wyjątkowe miejsce położone w północno-wschodniej części wyspy, znajduje się tu aż 1400 gatunków tych roślin pochodzących z różnych zakątków świata, m.in. Meksyku czy krajów Afryki. Niesłabnącą popularnością cieszy się plaża Papagayo – położona w zatoce o kształcie muszli z zachwycającą szmaragdową wodą. Winnice regionu La Geria to miejsce, w którym można poznać proces tworzenia znakomitych win światowej sławy, a przede wszystkim podziwiać niezwykły kontrast pomiędzy zieloną roślinnością a wulkanicznym pejzażem. Warto wybrać się również na położoną na północ od Lanzarote malutką wysepkę o powierzchni 29 km² La Graciosę – pokryta jest w większości złocistym piaskiem, po jej powierzchni poruszają się jedynie samochody terenowe, zamieszkuje ją również niewielu mieszkańców (jest tu między innymi jeden punkt pocztowy i jeden bank).


La Gomera

Mała wysepka pochodzenia wulkanicznego, położona ok. 40 km od Teneryfy, którą charakteryzuje jedyny w swoim rodzaju krajobraz. La Gomera nie obfituje w hotele i ciągnące się kilometrami plaże, nie oznacza to jednak, że nie ma tu miejsc do zażywania kąpieli słonecznych. W ofercie TUI znajdziemy 3 hotele położone w niewielkiej odległości od plaży. Rodzinom z dziećmi rekomendujemy Hotel Jardin Tecina. Klientom TUI polecamy rezerwowanie pakietów 2-tygodniowych obejmujących pierwszy tydzień wakacji na La Gomerze, drugi na Teneryfie.

>> Sprawdź hotele na La Gomerze<<

Atrakcje: Valle Gran Rey to najbardziej turystyczna miejscowość z plażą pokrytą ciemnym piaskiem. 2 hotele z naszej oferty znajdują się w tej miejscowości (Hotel Gran Rey i Aparthotel Playa Calera). Poza tym obowiązkowy punkt pobytu na wyspie to zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Parku Narodowego Garajonay, stanowiącego 10% powierzchni całej wyspy. Na La  Gomerze znajdują się liczne trasy do pieszych wędrówek i punkty widokowe, np. dostarczający niezwykłych wrażeń Mirador de Abrante – szklana platforma zawieszona jest na wysokości 620 m n.p.m.. Warto wybrać się również w rejs statkiem, podczas którego można podziwiać Los Órganos – nietypowe formacji skalne widoczne tylko od strony oceanu.